| Kajun a întrebat:

Acum o lună am vorbit cu o fată (ea are 17 ani, eu 19), ea a dat de mine prin intermediul unei amice, totul bine si frumos, am vorbit, apoi i-am propus sa iesim si noi undeva, a acceptat, dar baga scuze ca merge nu stiu unde, ba ca nu o mai lasă părinții ca a ieșit destul de devreme, in ziua aceea era doar ora 16 si ceva. De atunci am lăsat-o baltă, a trebuit sa plec din oras, m-am axat pe ceva foarte important si nu i-am mai scris din cauza timpului. Azi m-am decis sa îi scriu iar, dar ma ignoră total, am insistat putin sa imi zica care e problema, dupa imi zice dintr-o data "am iubit." si atât, ignor total. Înainte de asta vorbea cu mine chiar fara probleme, mi s-a pus pata pe ea, nu vreau sa las asa, macar sa vorbesc cu ea, dar n-am nici-o sansa, am impresia ca ma minte doar sa scape de mine, habar n-am, vreau si eu o părere din partea voastră si un sfat cum sa o conving sa vorbesca cu mine!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca are iubit, este bine sa te retragi si sa-ti vezi de drum, fara sa te mai rogi si umilesti in fata ei.

| Crackman a răspuns:

Are iubit sau nu, cert este ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine

| AnastasiaK a răspuns:

Deci sunt două variante:
1. Are iubit și nu vrea să aibă treabă cu tine.
2. Nu are iubit, dar nu vrea să aibă treabă cu tine.

Chiar contează care e cea corectă când e cert că nu vrea să aibă treabă cu tine? Nu trebuie să o convingi de nimic. Trebuie să înveți tu (și încă niște sute ca tine) că un refuz reprezintă un refuz, nu o provocare.

| 1997onur a răspuns:

Nu avea cu cine sa vorbescă Atuncia și tu erai perfect pe vremea aia.

Acum are iubit ti-a spus in fată.

Capu sus nu te amăgi nici la inima nu pune nu-i capăt de lume.

| alexalx1234 a răspuns:

Las-o așa. E clar că vrea să scape de tine. Înainte vorbea cu tine din plictiseală, acum când și-a găsit un fraier, te-a dat la o parte.

| Irinel15123532 a răspuns:

Pentru ce motiv vrei sa te intorci la cineva care te respinge si te refuza in fata, si nu cauti pe cineva care sa te iubeasca si sa te accepte asa cum esti? Care este principalul tau argument pe care ti-l aduci tu tie, ca sa merite sa faci acest lucru? Stii care este? Orgoliul, mandria, iar acestea combinate nu vor duce la nimic bun. Cauta si investeste timpul tau in a gasi pe cineva potrivit pentru tine, cheia si cel mai important lucru, nu te grabi. Dumnezeu sa te ajute la aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Lucurile sunt clare chiar și pentru tine chiar dacă nu vezi imaginea de ansamblu

Nu se termină lumea la ea, nu îndemână că e ceva in neregulă cu tine ci doar tu crezi că te atrage ceva la ea

Eu am un principiu, dacă atracția există atunci se întâmplă între doi oameni nu unul singur, așa că nu e păcat să îți irosești timpul pentru cineva care nu este interesat de tine, când ai putea de pildă sa cunoști pe cineva nou și promițător pentru tine?

Mult succes!

| MrAM a răspuns:

Tu ai 19 ani iar ea are 17 ani (minora), restul e irelevant. Si chiar daca era sa fie majora, dragoste cu sila nu se poate.

| BebeSexologultaunn a răspuns:

Nu mai continua conversatia cu ea, mergi la kendra, ea ne poate ajuta pe toti
semnat bebica sexologul

| iosefin a răspuns:

Nu a tinut niciodata la tine.....ai 19 ani, iti va trece destul de repede