| coka123 a întrebat:

Salut tuturor! Am 18 ani, imi place de o fata.Ea are tot 18 ani.Ea a avut o relatie cu cineva s-a despartit de el si eu am incercat sa fiu cu ea.Dar atunci cand i-am spus tot ce simt pentru ea mi-a zis ca inca mai are sentimente pentru fostul si a zis ca trebuie sa mai treaca timpul(eu ma inteleg f.bine cu ea)...nu stiu, ea cred ca vrea sa se impace cu el, dar el nu stiu daca vrea.voi ce ziceti ca este de facut? sa mai vorbesc cu ea(daca da, atunci la fel ca inainte sau mai nepasator?)? sa ma dau batut(sa ii arat ca o iubesc?)? sa o las in pace?

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Nepasarea doare cel mai tare. Daca fetei asteia ii pasa catusi de putin de tine, dupa cateva zile de tacere te va baga in seama sa vada ce s-a intamplat de nu mai vorbesti cu ea. De aratat ca o iubesti ai cam facut-o intr-un fel si ti-a dat replica. Daca te baga in seama bine, daca nu tot bine, tu nu trebuie sa fugi dupa nimeni happy Ea are de pierdut, nu tuwinking Daca nu te baga in seama, nu o baga nici tu, inchei orice discutie cu ea si nu ii mai vorbesti niciodata daca asta vrea ea. Fa-o sa te doreasca nu te oferi pe tava ca porcul la protap happy Baftawinking

2 răspunsuri:
| EvanescenceOne a răspuns:

Daca s-a despartit recent de un baiat, nu prea ai sanse sa fi acum cu ea.Eu zic sa o lasi sa i-si puna sentimentele in ordine o perioada de timp.Nu zic sa nu mai vorbesti cu ea, poartate ca de obicei.Pe urma daca vezi ca nu mai este trista din cauza fostului poti sa-i propui sa fie iubita ta.
Dar faptul ca i-ai spus acum poate duce la doua lucruri:
1-Ea o sa gendeasca la propunerea ta si poate ca va accepta mai repede.
2-S-ar putea sa nu vrea deloc sa aiba o relatie cu tine, ci doar sa fiti prieteni.
Dupa parerea mea, ar mai fi trebuit sa astepti mai mult pana sa-i spui ce simti pentru ea.

| valentinaS a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii lasi timp sa isi revina dupa relatia cu fostul. Fi tu insuti, nu incerca sa o impresionezi, daca te place iti va accepta avansurile, dar trebuie sa ai putina rabdare pentru ca nu ii este usor sa treaca peste o relatie in care a investit timp si sentimente.