| FeelTheHappines a întrebat:

Salut tuturor. Am nevoie de un sfat. Vara asta am inceput sa-mi petrec timpul cu un baiat mai mare, eu am 18 el 23. La inceput eram suspecta de pozitia lui fata de mine, deoarece multi ma sfatuiau sa am grija, caci el nu e persoana de incredere ci cu multe fete. Mi-a placut de el, imi placea atentia lui si mai ales cum saruta (extraordinar). Imi dadeam seama ce vrea el de la mine. Peste o luna el a plecat in Anglia si s-a intors in octombrie. Cerea sa ne vedem, pe cand eu il evitam mereu, nu vroiam ca el sa se foloseasca iarasi de mine(sunt o persoana cam credula). Acum vreau sa ma razbun pe el, sa-l fac sa se gandeasca ce fel de persoana e, deoarece am aflat ca el are o prietena de mai mult de doi ani, iar eu ii eram "amanta". Problema e ca nu stiu cum sa fac asta, cum am zis sunt credula, nu sunt proasta, inteleg foarte bine lucrurile, sunt buna, insa acum vreau sa fiu un pic rea. Sfatuiti-ma va rog.

5 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Stii tu vorba aia, razbunarea este arma...

| neutrino a răspuns:

Nu poti fi inteligenta cu ideile altora si prostiile tale. Din relatarea ta el a fost un finut si brusc ti s-a pus pata pe el. Iarta-l acum de sarbatori si vedeti-va fiecare de drumul vostru.

| Amilik a răspuns:

Crezi ca tu ai sa reusesti sa il schimbi? Asta e, un nesimtit asa ca mai bine il ignori si iti vezi de viata ta. Asemenea specimene care se cred foarte importanti sunt foarte usor de ranit cu indiferenta.

| FeelTheHappines explică (pentru Amilik):

Nu voi reusi sa il schimb si nici nu vreau. Este doar vina mea ca m-am lasat manipulata. Nu ca m-as axa numai pe ideea de razbunare, insa vreau ca la sfirsit sa il fac sa se simta incomod. Daca gresesc sa fie greseala mea.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Hmm. fii mai rea, mai indiferentă. încearcă să nu te mai intereseze aşa mult, nu e greu. Răzbunarea e arma prostului, nu te răzbuna. dacă te răzbuni, poate îl faci să sufere. dar mai târziu peste ceva timp, când o să-ţi fie ţie lumea mai dragă, atunci o să ţi se întâmple ceva. şi o să ţi se întoarcă tot răul făcut.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard