| Chowder_1239 a întrebat:

Salut Tuturor. Am si eu o intrebare... Poti ramane Gravida la varsta de sub 8 ani?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pff eu nu cred.

| gigiro a răspuns:

Daca esti femeie,daca ai ciclu si daca ai un uter dezvoltat suficient, poti. chiar sa si nasti un prematur, care va semana perfect cu maica-sa. La 5 ani se va imperechea.

| Papusik a răspuns:

Nu. Nu poti ramane insarcinata decat daca ai mestruatie.
Dar sa ai menstruatie la varsta de 8 ani nu prea cred.
Menstruatia poate aparea la varsta de 10 ani. Mai devreme foarte rar.
De obicei la 13-14 ani apare menstruatia.
Dar acum depinde de organism :d

| Alexander21 a răspuns:

Nu se poate.Chiar daca ar fi in formare sarcina, nu rezista si va ori prematura, ori nu se va dezvolta.Corpul nu este destul de matur incat sa accepte dezvoltarea fatului.Pana nu ai ciclul menstrual, nu se poate face o sarcina.Iar dezvoltarea organelor incepe cand apare si parul pubian.Este valabil si la baieti, doar atunci pot avea spermatozoizi.

| Alexakos a răspuns:

Woooow... da sa dezvoltat rau lumea (tineretul) sub 8 ani, ce sa spun cuvantul ROMANIA spune totul... eu din cate stiu poti ramane, stiu cazuri. dar cel mai bine este sa mergi/sa mearga la doctor urgent. daca nu vrei sa afle parintii, atunci asta este, alegi ori cresti "puradei" la 9 ani ori te duci la doctor si te mai poate ajuta.

| DorelSudoru a răspuns:

laughingLa 8 ani ahhh... love you all guys becouse you stupid and cant joke witch me

| alliwtsa a răspuns:

Thomane...la 8 ani ma jucam cu Barbie nu ma gandeam la sex si la cacaturi din astealaughing

| totEU_9066 a răspuns:

Ha?:O:O:O:O Fata dar tu ai facut sex la 8 ani?
sau te-a violat cineva :O

| angelmiki a răspuns:

Pai nu ai ciclu? daca tea venit ciclu atunci poti daca nu tea venit nu poti, ( ciclul e singe care curge din aia a fetelor )

| zenaly a răspuns:

Cred ca nu am citit bine.Intrebarea este pusa de un maniac? Adica cineva de varsta fetei mele care nu stie sa scrie si sa citeasca, este inca la gradinita, sa faca sex. Duceti-va la psiholog, psihiatru ce o fi ca nu-mi vine sa cred ca o persoana normala ar pune asemenea intrebari. Scuze de raspuns dar sunt socata.

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Incredibil,dar a fost un caz prin 1940 cu o fetita peruana, Lina Medina, ce a fost violata de o ruda si la 5 ani si 7 luni a nascut.Nu ma crezi? citeste aci:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lina_Medina

PS:daca nu stii engleza, holbeaza-te la poza.o sa te socheze.

| Allegria a răspuns:

Dar la varsta"de sub 8 ani" poti sa faci sex? :o...
nu, nu draga mea...nu poti ramane gravida...asta doar daca nu ti-a venit menstruatia.
griji...

| Allegria a răspuns:

Stiam eu ca in curand mamele se vor bate cu fiicele pe baieti!

| NoMusicNoFun a răspuns:

1. Nu ti-a venit ciclu
2. Nu are sperma baiatul
3. NU SE POATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu cred... daca ti-a venit mentruatia DA se poate desi, vine la varsta pubertatii, adica de la 10 ani(cel mai devreme) in colo, iar daca ai sub 8 ani nu poate fi vorba de asa ceva. Daca ai ganduri de genul asta, te sfatuiesc sa nu incerci acum happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatia Mc DOnalds