| valyk23 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o mica mare problema. Mie imi place de o fata, suntem in acelasi liceu, am vorbit pe mes vreo 4 seri cu ea dar tot nu prea am reusit sa ne cunoastem. Eu as vrea sa ii spun astazi in fata ca o plac si aici intervine problema mea. Nu stiu daca sa ii spun sau nu! Credeti ca ma grabesc? Ce ar trebui sa fac? Multumesc mult pentru cei care ma vor ajuta!

8 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Nu cred ca te grabesti chiar de loc laughing
Du-te si spune-i daca asta simti. Baftawinking

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Hei,buna!
Mei valy, sfatul meu este, sa nu te grabesti. Vorbiti in fata[daca inca nu a-ti facut-o]. Afla ce ii place, ce gusturi are ea, si incearca sa ii faci pe plac. Apoi, dupa ce crezi ca ai cunoscut-o, spune-i ce ai pe suflet pentru ea!big grin. Bafta:*

| idomiralin a răspuns:

Nu-i spune direct, daca nu ai declansat nici o atractie in ea, nu ai flirtat,... Este foarte riscant, adica sansele nu sunt de partea ta intotdeauna. Cel mai bine ar fi, sa mai intri cu ea in vorba, sa o faci sa rada, sa o tachinezi, sa o atingi. Si apoi poti sa o inviti in oras si sa o seduci. Poti spune si direct, dar daca nu ai vorbit destul cu ea si nu se simte atrasa, sunt slabe sanse. Uita-te la limbajul corpului ei, cand vorbesti cu ea si vezi daca pare sa-i placa de tine. Eu am scris un articol http://seduceandattract.blogspot.com/......zone.html, care te poate ajuta. Bafta!

| georgelu a răspuns:

Ai uitat sa zici ca in pauza nu prea te baga in seama...

| LionelAndres a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui sa te framanti atat la o singura fata! Cu cat te gandesti mai mult ''sa ii spui sau sa nu-i spui'' cu atat iti va fi mai greu pe viitor! Ar Trebuii sa te gandesti: si daca ma refuza mai dale draqlui, ele pierd! La varsta asta Ar trebuii sa incepi sa te bagi in seama cu toate fetele, chiar si cu alea mai urate. Ar trebuii sa Vorbesti Cu Toate sa Razi sa Glumesti, la unele le poti spune doar ''Buna, ce bine arati! Abia astept sa vina pauza sa te mai vad iar! doar le zici asta si pleci mai departe, chiar daca nu vei mai vorbii cu ele Trebuie doar sa prinzi experienta, tupeu sa arati ca Esti Sigur pe Tine iar cu timpul le vei acumula si Iti va fi mai usor sa deschizi conversatii cu orice fata!

| Chitimus a răspuns:

Nu ii spune nimic. S'ar putea sa se panicheze si sa te creada un ratat. Daca din partea ei nu a venit nici un semn, nu te baga. Vorbiti cand va vedeti, sau macar salut'o si zambeste. Vezi cu ce fel de oameni umbla si, daca ii cunosti, incearca sa apari prin pauze pe langa ei, fara sa ii observi prezenta. Abia dupa ce te saluta ea intreab-o ce face si alte balarii de astea.
Nu te arunca asa in hazard sa ii spui,, Stii Viorica, eu te plac." ca nu da bine. Fii mai diplomat. ^^

| Madaaa95 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui.happy daca tie iti place asa de mult de ea

| valyk23 explică:

Am uitat sa precizes ca nu am decat 5 minute pauza din care ne mai ia diriga 2! raman cu _)_