| alinmadalin121222 a întrebat:

Salut. Sunt la liceu in clasa a 9-a si imi place de o fata de ceva timp, ne cunoastem de cand am inceput liceul, adica din septembrie si nu stiu cum sa ii spun. Deocamdata vorbim, dar chiar nu stiu ce sa fac si cum sa ii spun ca o plac. Credeti ca ar trebui sa mai astept sa ne cunoastem mai bine? Cum ar trebui sa ma bag cu ea in seama? Ce ar trebui sa fac sa fac o impresie buna? Mersi.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Oviatafrumoasa a răspuns:

Ai putea sa mai petreci timp cu ea ca să o cunoști mai bine, ca după sa nu regreți decizia luată. Încearcă sa nu întinzi coarda prea mult și sa nu faci ceva dacă simți ca o incomodezi. Ia-ti cât timp consideri tu iar apoi fii direct. Ia-o deoparte, într-un parc sau pe hol, undeva unde sa nu fie prea multe urechi și spune-i direct. Fetele apreciază băieții direcți și sinceri. Fa-ti gândurile clare în fața ei iar mai apoi veți discuta și în funcție de răspunsul ei.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar trebuiis a mai astepti deloc, ca maine poate sa vina alt baitel si ti-o ia!
Deschid egura cand o intalnesti, salut-o si spune-i ca iti place de ea. interab-o daca vrea sa fie prietena ta si totul va merge usor!