| olimpia_2275 a întrebat:

Salut tuturor! am si eu o nelamurire... mie imi place de un baiat de la mine din liceu, ma inteleg foarte bine cu el si de mult astept sa-mi zica daca vreau sa fiu cu el, iar ieri a venit clipa aceea... mi-a zis ca vrea o reletie serioasa cu mine, sa ne bazam pe incredere si eu vreau sa stau cu el dar e o probleme, mi-a mai zis un baiat care ii place de mine si se roaga de mult timp, as vrea sa stau si cu asta cate va zile si sa-l umilesc cum mi-a facut si el mie cand imi placea de el, dar imi e frica ca daca ii zic lu astalalt sa mai astepte sa nu-l pierd...nu stiu ce sa fac de ieri ma gandesc intr-una si nu am ajuns la o concluziecrying... vreau sa-l umilesc pe ala dar nu vreau sa-l pierd pe celalalt.

11 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Da-l naiba pe celalalt, arata-i ca esti mai desteapta decat el, numai frustratii recurg la razbunare. Asa ca lasa-l si bucura`te de ce ai acum.

| Crs a răspuns:

Pune-ti atentia pe baiatul pe care il placi, nu rata aceasta sansa, ca nu cred ca el este dispus as te astepte cateva zile ca sa iti bati tu joc de cineva si apoi sa te intorci tu iar la el... si gandeste-te ca daca o sa-l umilesti si tu pe acel baiat cum ti-a facut si el tie. o sa-i platesti cu aceeasi moneda si ii vei demonstra ca esti ca el! trateaza-l cu indiferenta, ca asta doare cel mai tare! arata-i ca esti mai desteapta ca el si nu-l lua in seama :*

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Sfatul meu este sa accepti propunerea celui de care iti place ...in acest fel il vei umili si pe celalalt destul de mult, umilinta va veni de la sine atunci cand va vedea ca tu ai deja prieten si el te-a pierdut!winking... "cine fuge dupa doi iepurii nu prinde nici unu" si inca ceva: "nu uita ca ulciorul nu merge de multe ori la apa" adica cel de care iti place si care ti-a propus sa fiti impreuna nu te va intreba a 2a oare si cu siguaranta nici nu te va astepta. dat fiind faptul ca nu are atat de multa incredere in tine necunoscandu-te asa bine! acesta este sfatul meu! mult succes!winking

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Sfatul meu este sa accepti propunerea celui de care iti place ...in acest fel il vei umili si pe celalalt destul de mult, umilinta va veni de la sine atunci cand va vedea ca tu ai deja prieten si el te-a pierdut!winking... "cine fuge dupa doi iepurii nu prinde nici unu" si inca ceva: "nu uita ca ulciorul nu merge de multe ori la apa" adica cel de care iti place si care ti-a propus sa fiti impreuna nu te va intreba a 2a oare si cu siguaranta nici nu te va astepta. dat fiind faptul ca este inca un adolescent si prin urmare va cauta o alta iubita, asa il vei pierde! acesta este sfatul meu! mult succes!winking

| Candyman a răspuns:

Pai cum crezi ca i-ar pica saii spui: mai astepta-ma cateva zile ca trebuie sa imi bat joc de un alt baiat mai intai. Daca vrei sa fi cu cel pe care il placi, uita de umilirea celuilalt. Oricum nici tie nu ti-a placut cand ti-a facut-o.

| damav a răspuns:

In afara de faptul ca ca tie nu-ti place altuia nu-i face, eu cred ca-l umilesti destul vazandu-te indragostita si iubita de acest baiat.Vezi sa nu-i pierzi pe amandoi, ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.premii.joo.ro/danyelos.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar fi cam asa. tu vrei si cu p. a in f. d si cu sufletul in rai.vezi unde ajungi.asta fiindca vrei sati bati joc de sufletul unui om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa te joci pentru ca incazul tau c siguranta o s te arzi, ce rost are s renunti la indeplinirea uni vis pentru o prostie, indiferenta asta chiar doare rau, asa ca incerk sa disfruti de momente frumoase cu el si uita de umilirea celuilat succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa te joci pt k incazul tau c siguranta o s te arzi,ce rost are s renunti la indeplinirea uni vis pt o prostie,indiferenta asta chiar doare rau, asa k incerk sa disfruti de momente frumoase cu el si uita de umilirea celuilat succes

| MaDuTsAx a răspuns:

Buna Oli` :*

Nu te juca draguta q fokuu `laughing k te arzi. mai devreme sau mai tarziu. iti v-a parea rau.Iti zic eu. o pr de`a mea,, a facut exact ca tine j dupa ia parut foarte rau. pe tipuu pe care a vrut sa-l umileasca nu a reusit si pe celalalt l-a pierdut definitiv.deci ai grija.tongue Si in + de ce sa-l umilesti? Tu ai mai multa mintee decat el. el a facut-o pentru. ca avea lipsa de inspiratie si ii s`a parut ceva nou laughing nu il umilii. lasa`l.laughing Vezi`ti tuu de treaba ta q tipu care ti-a cerut sa aveti o relatie. si in+ tu ai asteptat sa iti ceara sa fii prietena lui. Sper k te pot ajuta randurile pe care le-am scris aici tongue Te :*