| Maritimo a întrebat:

Salut tuturor! Prietenii am o problema vedeti voi sunt cu o fata de aproape 3 luni si ma inteleg extraordinar cu ea dar e o problema. Ea este foarte complexata de greutatea ei (este mai unpic mai grasa decat mine) si numai la asta se gandeste in continuu imi tot zice nu ar trebui sa fim impreuna din cauza faptului ca ea e mai grasa si urata decat mine, pur si simplu e cu moralul la pamant.Am reusit sa o mai remontez cat de cat dar numai la greutatea ei se gandeste, a zis ca orice ar face nu poate sa slabeasca. Va rog ziceti-mi cum pot sa o remontez si eu ma simt rau cand o vad asasad daca puteti sa imi spuneti cum as putea sa o ajut.

Răspuns Câştigător
| damn a răspuns:

Posibil' sa' i fi fixat cineva in cap ideea asta un fost prieten sau mai multe persoane din anturaju ei' sa o faci sa inteleaga nu va fi usor iar daca ii spui sa mearga la o sala de sport probabil sa creada ca o jignesti si va fi si mai rau, incearca sa vorbesti cu prietena ei cea mai buna si sa mearga ele doua la o sala de sport! sper sa ti fie de folos! mare pacat ar fi sa piarda un baiat ca tine happy! tin sa Te feLicit! Ca tine 1 la 1000! :* aveti grija de voi si sper sa auzim doar de bine! pa pa

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tine-i moralul sus si sterge din minte orice subiect legat de alimente, diete, moda, greutate si altele ca sa nu ii dai motive de lamentare!

Vorbeste cu ea si explica-i ca te simti rau cand ea se autodenigreaza tot timpul!

Eu una n-as suporta ca prietenul meu sa se planga non stop de cum arata, m-ar lua durerea de cap!

Abh
| Abh a răspuns:

Faceti sport impreuna.

| Rukhsandra a răspuns:

Spune-i ca o iubesti asa cum este ea si nu are de ce sa se ingrijoreze de greutatea ei ca pentru tine este cea mai frumoasa si ca e inica pentru tine big grin

| irina20 a răspuns:

In primul rand da-mi voie sa te felicit! Am impresia ca ai cam fi un om extraordinar.Cu prietena ta...de ce nu va face-ti un abonament la o sala? sau in fiecare zi plimbati-va cate juma de ora, o ora pe strazi.arata-i ca tie iti plac fetele mai plinute si ca e unul dintre lucrurile pe care le placi la ea.

| Lorelai a răspuns:

Spune-i ca o placi asa cum este si ca, atunci cand iubesti o persoana nu o iubesti pentru cum arata. Si totodata incearca sa o faci mai ambtioasa, sa creada in ea, daca va vrea sa slabeasca va reusi. Iar daca nu reusesti sub nici o forma, are o problema mare si ar trebui sa discute cu un psiholog, o poate ajuta foarte mult. O poti sfatui chiar tu sa meargahappy

| redrosegirl a răspuns:

Se vede ca o iubesti mult! du`te cu ea la psiholog. o va ajuta ff mult sa aiba incredere in ea! daca ea crede ca e urata si grasa oare tu mai erai cu? poti sa-i spui si asta. dar cel mai bine e sa-i arati ca sunt fete mult mai grase ca ea.si sa invete sa se aprecieze asa cum este. pana la urma. nimeni nu e perfect!

| sbk a răspuns:

Daca tie iti place fata aceasta mult incearca sa faci tot posibilul sa o faci sa se simta bine in pielea ei

| oracoluldindelphi a răspuns:

Practicati un sport impreuna. Tenis de camp, bedminton, role, bicicleta, orice credeti ca v-ar place. Cu cat mai des posibil cu atat mai bine. Asta o va "oxigena" si ii va reda pofta de viata, si cine tie poate chiar va si slabi. Ai grija insa sa nu fii competitiv cu ea cand practicati sportul, altfel se va frustra si mai mult. Cu timpul lucrurile se vor rezolva, atata timp cat ai sa ai si tu rabdare.
http://oracolul.net

| doina93 a răspuns:

Salut, parerea mea e ca trebuie mereu sa-i spui cit de mult o iubesti, sa-i demonstrezi cit de mult tii la ea. si sunt sigura ca anume prin dragostea ta ii vei demonstra ca este frumoasa asa cum este. Poti incerca sa faceti sport impreuna...sa alergati seara sau sa faceti niste plimbari mai lungi prin parc.
Felicitari! Dupa parerea mea sunteti un cuplu de invidiat. succes si multa bafta in continuare happy