| Andrei178098 a întrebat:

Salut, va rog doar raspunsuri care ma pot ajuta sau cel putin sa nu ma luati la misto. Cunosc o fata de pe un joc de aproape 3 ani si am vrut sa ne intalnim dar ba ne-am certat ba nu am avut bani si in sfarsit am dar de 2 luni cam asa s-a racit. Mi-a spus ca nu are pe nimeni dar se simte rece si nu vrea iubire si nici sex, zice ca daca ne intalnim doar o sa sufar mai mult pentru ca eu am asteptari ( sa ne sarutam sau sex ) iar ea nu vrea. Are 35 de ani si eu 20, are si o fata de 12 ani dar e divortata de 10 ani si fostul sot e casatorit cu altcineva. Acum 2 ani cand ne-am certat a intalnit pe cineva de pe Facebook si dupa aproape o luna s-au salutat pe banca in parc dar urmatoarea zi s-a despartit de el. Ea a spus ca el a sarutat-o, in fine nu conteaza. Si acum mi-a spus ca nu vrea sa ne intalnim pentru ca nu ma iubeste. Si eu i-am spus : atunci inseamna ca pe ____ l-ai iubit nu? Pentru ca l-ai si sarutat dupa 3 saptamani dar pe mine nici nu vrei sa ma intalnesti dupa aproape 3 ani si chiar te iubesc. Stiu ca e ciudat dar chiar simt ca o iubesc chiar daca nu poate fi o relatie de viata. Nu stiu ce sa fac pentru ca cateodata simt ca nu pot fara ea si vreau sa o am in brate asa de mult. Ma gandesc ca daca ne intalnim si-ar schimba parerea dar la cum suntem acum nu stiu daca ne vom intalni. Trebuie sa ma duc in alta tara sa inchiriez apartament etc. Cum o pot face sa realizeze ca daca ne intalnim nu e o chestie rea si ne-am putea simti bine? Eu i-am spus asta direct si a spus : vezi de asta nu vreau sa ne intalnim pentru ca tu ai asteptari si mie imi e bine asa fara iubire. Poate ziceti ca are pe altcineva dar sunt sigur 99. 999999% ca nu are pentru ca inca am gmail ul ei conectat pe telefon si ea nu stie si pot vedea apeluri tot si nu vorbeste sau intalneste pe altcineva, dupa ce termina munca se duce direct acasa. E draguta si nu vreau ca dupa aproape e ani sa o las balta asa. Cum o pot recuceri? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| SuperFata a răspuns:

Bună!
Povestea ta este povestea multora. În zilele noastre, mulți îsi construiesc relații de orice natura, în mediul online. Știu ca te poți indragosti de o persoana asa de la distanta, știu ca poți ajunge sa îți pierzi rațiunea și sa iubești...toate astea, fără sa va atingeți. Mi s- a întâmplat și am avut aceleași senzații de iubire și dorința de a atinge persoana cu care îmi pierdeam nopți în șir.
Este posibil ca ea sa fi vorbit cu tine pentru ca aveți pasiuni comune, probabil ca în timp a devenit o obișnuită și de aici v- ați întins. Tu erai minor când ați început sa conversați și ea adult fiind, a reușit cumva sa îți capteze atenția altfel decât o făceau fetele de vârsta ta și asta ți- a plăcut la ea ( cred). 3 ani, sunt 3 ani, nu 3 zile și e firesc sa îți dorești să o atingi,sa faci dragoste cu ea, etc.
Acum, ideea este următoarea; dacă ea te respinge, încearcă sa nu te mai arăți disperat. E mama, are nevoie de cineva care ca ii ofere suport ei și copilului, are nevoie de un bărbat care sa o susțină și sa ii fie tata copilului. Te sfătuiesc sa îți faci o relație cu o tipa mai apropiata de vârsta ta și sa încerci sa te îndepărtezi de ea, ca nu vad un viitor între voi. E păcat de tinerețea ta sa pierzi alți ani așteptând iluzii. Fa- ti viata și trăiește tinerețea ca repede mai trec anii și tare o sa - i regreți.
P. S. Mai încearcă puțin și poate va vedeți sa aveți măcar o aventura și după, poare îți trece ca e posibil sa fie mai mult dorința aceea de a o avea. Dacă nu merge, orienteza - te către o iubire reala, live. Succes!

| Andrei178098 explică (pentru SuperFata):

Ceea ce ai scris aici am crezut si eu dar tu mi-ai confirmat. O sa incerc dar nu stiu sigur daca voi reusi. Unii oameni stiu ce trebuie facut, care este alegerea corecta dar de obicei alegem sa suferim. As prefera si sa incerc pentru ca nu am nimic de pierdut si mai bine o incercare ratata decat o viata gandindu-ma ce ar fi putut fi

| SuperFata a răspuns (pentru Andrei178098):

Perfect adevărat! Mai bine sa încerci cu prețul de a fi refuzat, decât sa trăiești cu gândul toată viata poate ' ce ar fi fost dacă "? Noroc în viata!

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca nu crezi ca poate fi o relație pe viata ar fi o răutate din partea ta sa ii ceri sa - și petreaca cu tine câțiva ani cât încă e tânără și pe urma sa o lași balta cât timp aum ar putea sa își găsească pe cineva mai apropiat ca vârstă care sa rămână cu ea pentru restul vieții. Are dreptate femeia sa evite relația, nu vrea sa fie folosita. Orice femeie mai mult decât dorința de sex simte nevoia de a fi protejata, de loialitate pe termen lung.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace femeii, ca ti-ar putea fi mama si nu te vrea in viata ei, mai ales ca are o fetita de 12 ani...

cauta-ti o fata de varsta ta si bucurati-va de viata!

| blackann a răspuns:

Dar cum ea are 20 ani si o fata de 12 ani si e divortata de 10 ani?
Ea a divortat la 10 ani si a nascut la 8?

| Andrei178098 explică (pentru blackann):

Am scris ca ea are 35 de ani si eu 20...

| blackann a răspuns (pentru blackann):

Aaaaaa, tu ai 20... las-o, cumetre. laughing) N-are timp de copii. Ii are pe ai ei.

| iulia0514 a răspuns:

E foarte simplu o lași în pace! Femeia ți-a zis frumos ca nu e interesată cel mai probabil te vede ca pe un copil!

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu te intalni cu ea ca e pierdere de vreme mai ales daca are si un copil mereu va fi copilul pe primul loc si apoi tu cauta una de varsta ta cu toate ca gaina batrana face ciorba buna in cazul ei nu merita

| SimonaBubu a răspuns:

Eu nu mas încurca cu o femeie de genul.E matura, fiind asa vrea o relație serioasa nu aventuri si când te vei muta, îți va convenii sa ii cresti copilul la anii tai?