| Andrei178098 a întrebat:

Salut tuturor, am 20 de ani si inca sunt virgin dar doar pentru ca de la 17 ani am conoscut o fata online de care am jucat un joc si ne-am apropiat. Ea e mai mare decat mine cu 15 ani si e din alta tara. Am vrut sa ne intalnim inainte dar ba a fost covid sau ne-am certat fix inainte sa vin si tot asa. Acum am bani sa o intalnesc dar dupa atata timp ea a spus ca s-a cam plictisit si ar fi mai bine sa nu ne mai intalnim. Sau daca ne intalnim doar sa iesim la o cină sau ceva maxim nu sa mergem in apartament sau se ne sarutam sau sa facem sex. Eu in acesti ani am dezvoltat o iubire foarte mare pentru ea ( stiu ca suna ciudat pentru ca nu ne-am intalnit dar se pare ca se poate si online. Am vorbit in fiecare zi timp de 3 ani aproape. Pe mine ce ma deranjeaza cel mai tare nu este ca nu ar vrea sa facem sex. Dar acum cam 3-4 ani inainte sa ne cunoastem a intalnit un alt barbat de pe jocul ala si s-au dus intr-o vacanta au stat vreo 8 zile cam asa, au facut sex si toate cele, dar el voia doar sex si s-a despartit de ea. Tinand cont ca eu chiar o iubesc si am putut sa trec cu vedere trecutul ei cum m-as simti ca dupa atata timp cu mine nu ar vrea sa faca sex? Dar cu alt barbat a putut? Bine ca inainte era foarte aprinsa despre asta dar de vreo 2-3 luni asa s-a schimbat. Si nu are pe nimeni sunt sigur, deci nu va ganditi la asta. Ce sa fac? As vrea sa o intalnesc dar m-as simti prost ca doar sa avem o cina impreuna cand eu vreau si sex. am asteptat 3 ani dupa ea si m-au vrut multe fete. Nu vreau raspunsuri negandite, ce pot sa fac sa o seduc? Sau ceva de genul? Vreau sa o fac foarte felicita dar aici sunt si fete si poate ele stiu ce ar trebui sa faca un barbat sa le aprinda. Astept raspunsuri multumesc

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Ești tu prea orb să iți dai seama că vorbește cu tine din plictiseală, nu că ar simți ceva pentru tine. Eu am pățit la fel cu una din Anglia. Vorbeam, cei mai buni prieteni timp de aproape 3 ani, si cand am ajuns in Anglia si am invitat-o la o cafea, a refuzat ca o nesimțită, pe cand i-am zis clar că vreau doar să ne vedem și nimic mai mult. Era dispus ca fraierul să merg ore intregi cu autobuzul pana in oraș la ea. Cat am stat in Anglia timp de 2 ani jumate, am mai invitat-o de cateva ori, chiar si inainte să mă intorc in România, si i-am zis că dacă nu ne vedem acum nu o sa ne vedem niciodată. Si tot a refuzat. Si am zis mai da-o naibii de panaramă, si i-am dat unfriend peste tot. Dacă ai fi băiat deștept, ai deschide ochii să vezi adevărul, nu ai cere sfaturi cum să o cucerești. Ea are 35 de ani, probabil una din asta care stă pe tinder si caută partide, apoi se plange că nu o iubește nimeni, că a fost rănită, etc. Femeile in general așa sunt, iar tu acum si virgin, si mai mic cu 15 ani, vrei să ajungi la ea pentru sex. Ia incearcă să o ignori, eventual să ii răspunzi sec, sa vezi dacă te mai bagă in seamă. Dacă ea nu te caută, tu de ce o cauți? Eu am 28 si incă rămân uimit cât de false și meschine pot fi femeile, in schimb dacă le dai ocazia să se plângă, o fac cu un talent așa de mare că ți se rupe inima de mila lor, cât au suferit ele din dragoste și cat și-au bătut alții joc. Pe femei o să le intereseze mereu bărbații care pot să le ofere cât mai multe. Degeaba le zici că le oferi toată iubirea din lume, dacă ești sărac, mai bine se duc după unul fără suflet dar plin de bani, că asta e femeia in ziua de azi, să se simtă importanta nu iubită. Și dacă greșesc cand zic asta de femei, e pentru că eu doar specimene de genul am intâlnit, pentru că și cele care mi s-au părut de treabă și cu bun simț, mi-au dovedit că m-am înșelat.

| Andrei178098 explică (pentru 94Lucifer94):

Ba frate cam ai dreptate dar probabil fata cu care vorbeai cand ai ajuns in Anglia isi facuse relatie si nu a vrut sa iasa cu tine din cauza asta. Probabil si fata asta a vorbit cu mine din plictiseala dar sunt sigur ca nu e cu nimeni sau cauta pe tinder. De exemplu am ajutat-o mai de mult cu cèva si imi trebuia gmail-ul ei si inca a ramas salvat dar ea nu stie. Si acolo poti vedea in istoric si nu foloseste nici Facebook etc inca am parola de la Facebook-ul ei... a zis doar ca se simte rece si poate asa e mai bine etc

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Andrei178098):

Cine stie, dar dacă chiar vrei să ai parte de ceva, fără să speri că o să se intample peste un an sau 2, că e timp pierdut, și mai nasol e dezamăgirea care o vei avea. Eu am pierdut 3 ani cu o fată și cand să ne mutăm impreună, a găstit pe altul. Si nu mi-e nici de bani nici de timpul meu, ci de faptul că te simti trădat sau dezamagit. Si dau vina pentru că am greșit eu să mă incurc cu o astfel de fată. Ai 20 de ani, ieși din casă să cunoști fete din zona ta, prin prieteni dacă e nevoie, că la inceput e mai greu. Chiar si o fată urâtă, stai cu ia dacă-ți merge, că ajungi să ii cunoști prietenele, apoi prietenele prietenelor, te imprietenești cu ele, si după aia dacă nu mai merge, incerci să o combini pe alta. Cu cat cunoști mai multe fete, cu atat ai posibilitatea de a alege. Trebuie doar să vrei si sa iti dai interesul. Eu la 19 ani aveam un fost coleg cu iubită, si i-am zis să iesim la o bere, prietena lui să cheme o prietenă de a ei, și uite așa ne-am combinat. Măcar a fost ceva distractiv la vremea aia. Acum depinde ce standarde ai tu, văd că vârsta nu e o problemă. Dar ti-o zic sincer, nu vor unele femei de la o vârstă vor bărbați nu băieți. Doar cele sătule de bărbați mai cedează la avansuri făcute de un băiat tânăr, pentru că se simt si ele tinere din nou, dar asta e altă poveste laughing

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Haide ma, iubire prin corespondenta... hai trezeste-te la realitate, ca joaca aia a fost de copil, iar acum esti ditamai barbatul!
Da-i pace si femeii aleia, ca-i aproape de 2 ori varsta ta, mult prea "batrana" pentru tine.
Plateste sex la o prostituata local si lasa femeia aia, ca-i posibil sa aiba sot acasa si sa-ti ia ala gatul.

Oricum nu ai tu cu ce sa faci fericita o femeie de 40 de ani, ca nu le mai interseaza sexul atat de mult acum, vor case, bani multi, excursii in strainatate samd.

Cauta-ti o fata de varsta ta din tara, din orasul tau chiar si iubiti-va cat doriti ca asta iti trebuie.

| Andrei178098 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa platesc o prostituata... puteam face asta de 100 de ori pana acum si inca o pot face dar aici nu e vorba doar de sex, tin la ea foarte mult si sexul ar veni de la sine. Normal ca doresc sa fac si sex dar e o diferenta dintre a face sex cu o persoana la care tii unde sunt sentimente si stii ca nu are boli si asa mai departe față de o prostituata care suge 10 pu*i pe zi si la care nu tin. Sexul ar trebui fi facut cu cineva la care tii nu cu oricine. Daca ar fi asa de simplu pe langa ca as economisi o gramada de bani nu as mai face nici atatea ore pe drum la aeroport/tren/hotel si asa mai departe dar prostituatele le las pentru altii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei178098):

Iarta-ma, dar nu cred ca ea tine la tine.
ti-a spus clar ca va puteti vedea dar nu vrea sex cu tine.
Cred ca este deja intr-o relatie, mai ales ca are o varsta inaintata si nu-i interesata de un copil care nu are ce sa-i ofere.
Ti-am explicat doar, ea are aproape dublu varstei tale, putand sa-ti fie mama... chiar daca joaca aia pe computer i-a placut ca s-a crezut si ea de varsta ta, dar a lovit-o realitatea si cred ca si barbatul de acasa.
Nici o femeie indragostita nu te invita "afara" ca sa te cunoasca, asta este clar. Nu-ti fa sperante acolo unde nu sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia și-a bătut joc de tine 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai continua relația cu aia.

| Young27338273 a răspuns:

In primul rand La mulți și fericiți ani
In al 2 lea rând Gatesteti ți alta...
In mod normal MAXIM 1-2 SE AȘTEAPTĂ că partenerul/partenera sa VREA SA FACA SEX
PShappy asta o știu de la un "tovarăș"

| DonSalieri a răspuns:

Relatiile virtuale sunt irelevante, pierdere de timp ca nu duc la nimic relevant si coerent.