| anonim_4396 a întrebat:

Poate exista amicitie intre o fata si un baiat?

14 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Normal.

| BlackVeil a răspuns:

Sigur,doar din telenovele si filme de rah*t am invatat ca intre o fata si un baiat prietenie fara f*tai nu se poate.In viata lucrurile stau altfel...

| AikkoxD a răspuns:

T/A? zău?

| anonim_4396 explică (pentru AikkoxD):

Nimeni nu-i perfect...

| HepiBăluns a răspuns:

Normal ca exista.e o perfecta amicitie, pana cand incep sa se placa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, daca atractia fizica intre ei este nesemnificativa in raport cu zonele de interes de la care incepe prietenia. Dar trebuie sa fie sincer si reciproc. De obicei nu este, si de aici o concluzie generala ca intre un baiat si o fata nu poate fi doar o prietenie. Cum definesti prietenia nu e asa important, reciprocitatea conteaza.

| Bitzy a răspuns:

Da.Atât timp cât sentimentul de prietenie nu are și alte sentimente mai profunde. thinking

| BeastMaster a răspuns:

Lasand la o parte faptul ca suntem la T/A...
Iti raspund cu o intrebare: Tu o faci cu toti baietii pe care ii cunosti doar pentru ca nu poate exista amicitie intre voi?

| iPetraAnime a răspuns:

Da, daca sunt indeplinite simultan:
1. ambii au cam aceleasi interese;
2. baiatului nu-i place cum arata fata/ fetei nu-i place cum arata baiatul;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incep cu : T/A a ajun...din cauza intrebarilor astea
raspuns la intrebare : normal ca exista

| Aneurysm a răspuns:

Das is before the relationship. Cred... n-am avut niciodata o prietena -__-

| DWDT a răspuns:

Desigur. Aceleasi interese, atractie fizica 0=amicitie

| DieKleineHexe a răspuns:

Bună!
Da, desigur. Atâta timp cât niciunul nu îl vede pe celălalt în alt mod, decât cel mai bun prieten sau doar prieten, ar putea fi o amiciţie destul de drăguţă.

| AlexSuperman a răspuns:

Eu sunt prietena de mult timp cu un baiat si niciodata n-a existat atractie intre noi.Deci se poate sa existe amicitie intre o fata si un baiat.