| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau doar sa spun cuiva problemele mele,in curand vine Valentine's Day,si ma simt ca naiba din cauza faptului ca e al nu stiu catelea an in care sunt singur.
Daca aveti vreun sfat,il accept cu cea mai mare placere.
Credetima ca nu am mai fost cu o fata de vreun an si ceva, si ma dispera singuratatea asta, nu stiu ce sa mai fac.

26 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,si ce faci,stai si-ti plangi de mila?
Fa o baie excelenta,barbiereste-te,aranjeaza-ti parul cum iti sta mai bine,imbraca-te cum iti place mai mult si mergi sa mananci singur la un restaurant cu eticheta,la o ora de varf.
Si-o omleta sa comanzi,ajunge,vei fi privit studiat,cantarit,bagat in seama.
Ineditul situatiei iti va da ceva mai multa incredere in tine si,la randul tau,vei privi altfel in jur!
Pe urma,cauta un bar la moda si bea o cafea,singur si enigmatic.O bere,orice!
Dupa toate astea, vei avea si dispozitia si curajul sa privesti in ochi toate fetele care trec pe langa tine si sa zambesti celor mai dragute!
Crezi ca e greu sa ti se adreseze vreuna mai indrazneata?happy
Stii, norocul si-l mai face si omul.
Acum, ca ai citit, scoala-te de la calculator si apuca-te de treaba! Stii ce ai de facut!
Bafta sa ai!happy

| didiDia a răspuns (pentru greece12):

Nu cred ca barul sau restaurantul reprezinta locuri indicate pentru a-ti cauta perechea.

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

AIa indrazneata il va lasa la prima tura de cartier, ori omul e un sentimentalist incurabil, n-are nevoie de tarfisoare...

| greece12 a răspuns (pentru didiDia):

Nu i le-am indicat ca locuri de referinta pentru a-si cauta perechea,ci pentru a-si schimba dispozitia si optica,omul sta in casa si isi plange de mila.
Sa se smulga din situatia asta,iar ceea ce i-am propus,intr-adevar ii schimba dispozitia.
O fata cum si-ar dori o s-o gaseasca intr-o biblioteca,la un simpozion, la un film, intr-un parc, dar mi-e teama ca prietenul nostru e mult prea scufundat in amaraciunea lui ca sa mai incerce! Si trebuie sa scape de ea, de lipsa de incredere in persoana lui.
M-am facut pe deplin inteleasa?happy

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Ti s-a intamplat vreodata sa vrei sa-ti schimbi dispozitia,sa vrei sa te simti ceva mai bine?
Nu are nevoie sa dea curs nici unei "ture de cartier",doar sa capete un strop de incredere mai multa,in el,sa vada lucrurile putin mai optimist.
Si va gasi si puterea sa inainteze si sa gaseasca o fata care sa-i fie pe plac intr-adevar!
Destui dintre noi au trecut prin starea asta.
Tu ce ai facut sa-ti treaca? Cum ai continuat? Ai stat sa-ti plangi de mila,te-ai strecurat ca o umbra printre oameni,tarandu-ti tristetea ca pe o povara,sau te-ai luptat cu tine insuti, incercand sa iti revii la normal?
Acel "normal" care iti permite sa-ti daruiesti inima iar, si iar!
Ei, facand ceva care sparge rutina zilnica, lucrurile par sa se schimbe si le vezi cu alti ochi.Nu e nevoie sa repeti "exceptia" si nici sa ramai in ea!

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

Agreed. Pana nu incerci nu ai de unde sti ce si cum.
Insa, totusi raman la parerea mea cum ca... de timiditate scapi prin cu totul alte cai si necesita timp...

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Nu era vorba de depasirea sau tratarea timiditatii, ci a singuratatii.
Care, de asemenea, necesita timp si rabdare.Dar de undeva trebuie sa inceapa!

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

Ei pa dracul, si eu ma simt a dracu` de singur pentru ca trece vremea si nici nu ma cauta persoanele la care nu ar trebui sa ma gandesc dar totusi o fac, si nici nu gasesc vreo alta inlocuitoare. Pana la urma suntem barbati iar noi baietii trebuie sa fim mai strong, chiar daca unii suntem mai ceva ca fetele.

Totul va fi bine, ca nu ma face pe mine viata ci eu pe ea. Asa sa gandeasca si baiatul in cauza de aici. happy

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Exact.
Si de unde incepi?
Ce faci ca sa-ti regasesti curajul?
Sa strangi din dinti nu e suficient.
Eu am propus o schimbare de decor, pozitiva.
E un inceput.

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

Da-mi o fata o noapte si-ti spun daca am inceput cu dreptul cu ea sau nu!

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Gaseste singur si te astept sa-mi spui!
Poti?
De ce ai pune conditii celorlalti cand e vorba de singuratatea sau fericirea ta personala?

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

Nu pot tocmai pentru ca eu nu vreau doar placere. Cand un om se simte singur, e un om special, e un om ce vrea sa iubeasca, vrea sa fie iubit la randu-i si mai ales, sa nu mai fie dezamagit... sa se simta fericit!

Eu trebuie intai sa ma simt fericit sufleteste, implinit, si abia apoi sa trag de sanii ei in pat... Asa sunt eu. happy

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Nu ti-am recomandat nimic altceva,insinuarile tale sunt un fel de a tipa ajutor singur in casa,cand suna cineva la usa vecinilor.
Vorbim impreuna si ne intelegem separat.
Nu am pomenit nicaieri nici despre sani,nici despre fete,nici despre placeri, doar despre schimbarea dispozitiei unui om singur.
Esti off topic, daca n-ai observat pana acum.
In plus, in aproape doi ani de cand sunt pe site-ul asta niciodata n-am incurajat sexul, ci dragostea.Nu corpul,ci sufletul.
Iar un om care se simte singur si NU ii place asta,este un om complet nemultumit de persoana lui si, fiziologic este, sa doreasca sa schimbe ceva in actuala stare de lucruri, nu sa-si planga de mila.
Cel care se simte bine cu singuratatea lui, este un cu totul alt subiect si nu tin sa devin si eu off topic!

| Liviucu a răspuns (pentru greece12):

" De ce ai pune conditii celorlalti cand e vorba de singuratatea sau fericirea ta personala? " - I don't get it.

| didiDia a răspuns (pentru greece12):

Da, stimata doamna.

| IloveME a răspuns:

Stai linistit, nu esti singurul pe lumea asta care ii s-a intamplat chestia asta! poate si mie si acum am vreo 3 valentine's day fericiti alaturi de persoana iubita!
Nu dispera, maine va fi ziua ta!winking

| Cosmiinna a răspuns:

Vlad crede-ma ca si eu urasc cel mai mult ziua aia, imi vine sa vomit de fiecare data cand vad flori si iubire si fundite si dracu' mai stie ce happy eu zic sa iesi cu prietenii undeva in oras la bere si sa te distrezi, eu una mi s-a luat si de iubire si de tot. Pentru ce sau de ce ai iubii pe cineva care nu stie aprecia? lasa, mai bine singur :* faci ce vrei cand vrei. eu una te-as scoate in oras sa vezi aia distractie ai uita de singuratate si fara prietena big grin

| AnnY98 a răspuns:

Pai iesi din casa si incepe sa te mai bagi in vb cu fete..si cine stie cu putin noroc o sa ai pretena pana in 14winking..si fi uh insuti, nu incerca sa te dai BOSS ca nu prea mergetongue. ..si de ex poti iesi in club sau mall...etc..sau daca ai pretene pe messs dai inv sa iesiti mai multi baieti cu ele in oras..bla bla bla

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Buna! Am trecut si eu prin situatii similare.Doar ca la mine era cam asa:mereu cand ieseam in oras cu prietenele, veneau cu iubitii lor iar eu eram complet singura.Stiu,e un sentiment groaznic.Sti care e parerea mea? Nu ti forta norocul! Ai rabdare! Mai sunt inca 15 zile pana de dragobete.Nu se stie cand ti se va arata o fata cu care vei avea o relatie.Si daca trece 14 februarie, ce? Eu una aveam rabdare...Pentru ca mi ziceam asa ceva:stiu ca undeva este un baiat cu care voi avea o relatiehappySi sincer asta ma calma.Ce as face eu in cazul tau? Pai uite:
1. Daca plac un baiat care stiu ca este singur(in cazul tau o fata)i as cumpara ceva...Un tricou, nu stiu(in cazul tau e dragut un trandafir)
2.As merge la concert(sunt sigura ca se organizeaza si la tine in oras, indiferent de unde stai, sau cel putin intr un oras apropiat)si stai linistit, ca acolo sunt multe fete single.
Asta e doar parerea mea! O seara buna si sper sa ti gasesti o fata frumoasa, nu o scorpie care doar sa ti manance baniihappyPa pa

| Azµre a răspuns:

Să fii tu înșuți și să cauți să te împrietenești cu mai multe fete tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai doar 15 ani si te dai de'a dura ca nu ai gagica? laughing Mai bine te ingrijesti de sanatate (deoarece ai temeri din cauza cancerului pulmonar ) si lasa fetele pe locul 2 deocamdata, nu trebuie decat sa fi "vlad888" atat tot, dar daca ai probleme de comportament trebuie sa mergi la un psiholog sau psihiatru

| hotdesire a răspuns:

E o zi ca oricare alta. iesi in oras si cunoaste fete si lasa prostiile

| GeorgyGirl a răspuns:

De ce nu iti cauti o pereche sigur exista cineva si pentru tine daca nu incearca sa te duci la un club o cafenea o discoteca iesi in oras poate vei avea norocul sa iti intalnesti marea dragoste chiar de ziua indragostitiilor ce poate fii mai romantic si mai frumos de atat, incearca sa cunosti fete singure care la fel cauta o jumatate sa nu mai fie singure bafta!

| agathapurple a răspuns:

Intre noi fie vorba, nu inteleg ce este asa special de Valentine's Day happy
Dar daca te deprima singuratatea incearca sa te faci "gasibil". Nu o sa vina nicio fata/ femeie sa.ti bata la usa intreband "vrei sa fii iubitul meu?". Capata incredere in tine, nu arata ca esti disperat si iesi. In cluburi, baruri, la alergat, mananca in oras, mergi la sala, implica.te in diverse activitati care presupun cunoasterea unor persoane noi.
Ai observat ca atunci cand esti "cuplat" parca se inmultesc sansele de a cunoaste femei noi? Tocmai pentru ca emani siguranta.
Femeilor nu le plac barbatii nesiguri, disperati, cu moralul la pamant. Ridica barbia si pune.te la punct!

| lavinutsa a răspuns:

Nu stii ce sa faci?straight face pai ce-ai putea sa faci daca esti singur straight face si esti suparat din cauza asta e logic fa-ti o prietena

| Andu21 a răspuns:

Salut! Incearca sa fii putin mai social, mai popular si sa te intelegi bine cu toata lumea. In caz ca esti timid, i-ati inima in dinti si baga fete in seama, daca nu pe strada sau cunostinte, macar pe facebook / messenger, nu te v-a musca nimeni daca spui un "buna"!