| 666_7474 a întrebat:

Vreau sa lamuresc un lucru. De ce ar fi o rusine sa faci sex oral (fata sau baiat)? Personal, cred ca atata timp cat este prestat intre 4 pereti, cu persoana iubita (nu curvarie, cu cine apuci), de ce ar fi o rusine? Astept parerile voastre ^^.

10 răspunsuri:
| 666_7474 explică:

Adica eu nu am niciun complex sa recunosc in fata prietenilor apropiati ca am facut asta iubitului meu si el mie. Nu ma ascund cu asta si nici nu mint cand vine vorba.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu e nici o rusine e doar o idee vehiculata din vechi cum ca sexul oral ar fi injositor. Am auzit si o tampenie conform careia sexul oral abia dupa ani buni de relatie ar putea fi practicat ca vezi doamne sa fie respect.

Respectul asta cam inlocuieste placerea. Nu fa aia ca-i lipsa de respect, nu fa ailalta ca-i injositor, si uite de-aia avem sumedenie de oameni frustrati, de despartiri, de crize de nervi samd.

O alta bazaconie spune ca ar fi scarbos. Bine atunci avand in vedere ca foarte foarte multi barbati fumeaza, sa stiti si voi ca gustul de gura fumatoare, cu iz de scrumiera, e de sute de ori mai gretos decat un penis curat care are gust de, ce sa vezi, piele.

In general sperma e dulce si uneori cu un iz intepator. Desigur ca e pentru unii mai gretoasa decat micii cu salmonela prajiti pe gratare infecte, sau decat pestele ars la gratarul pe carbuni sau la mielul ala prajit in untura.

Un alt cretinism e practic logica care deriva din toata povestea cu faptul ca sperma e scarboasa. Cand iti intra in vagin si faci copii nu e scarboasa, cand iti intra in gura e scarboasa. ce ti-e si cu logica asta...

Si exemplele de gandire de baba de 80 de ani pot continua.

| Oana92 a răspuns:

Deja sunt exasperata cu subiectul asta! Ce e domle asa de ciudat/scarbos/de netolerat/imoral in a face sex oral? Daca iti place faci, daca nu nu. Orice gest/ pozitie/ fantezie e analizat asa de intens? Nu stiti sa va lasati dusi de val si sa faceti ce va place, ce va vine sa faceti? Nu inteleg, eu nu am avut nevoie sa cer voie de la nimeni si nici sa intreb daca e sau nu moral sa fac x sau y lucru, l-am facut ca asa am simtit! Dar na... poate sunt eu mai ciudata!

Ca il faci cu ala de te suporta de x ani, sau cu unu de il vezi in club e fix tot aia. Asta vrei sa faci? Atunci fa asta si nu te mai gandi atata la cat e sau nu de moral. Avem doar o viata si chestia cu moralitatea e subiectiva. In Grecia antica homosexualitatea era normala, in evul mediu era condamnata, secole mai tarziu a fost scoasa din dsm, iar acum e din nou in faza de epidemie. Cam asa se intampla cu toate. Asa ca nu mai analizati atata si faceti ce vreti.

| Danysan a răspuns (pentru Oana92):

Forta Oanaaaa -laughing

| Oana92 a răspuns (pentru Danysan):

laughingnu am dreptate?

| Danysan a răspuns:

Intr-o realtie nimic nu e rusinos.Cel mai rusinos e sa minti si sa inseli comparativ cu sexu oral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar sa ramana intre cei 4 peretiwinking

| LineGuide a răspuns:

Nu este deloc rusinos, ci din potriva este absolut normal. Chiar daca pe undeva ajunge sa fie ciudat, este normal cat timp faci cu persoana iubita.
Mult noroc!

| trance04 a răspuns:

Exista un proverb in acest sens; oamenii se impart in doua categorii :cei care fac sex oral si cei care nu recunosc, asa ca......va alege-ti singuri categoria happy

| annna69 a răspuns:

Si peretii au urechi laughing