| Denis269 a întrebat:

Salut, vreau sa pun o intrebare serioasa si sper sa nu fie motiv de ras! Am o colega in clasa care ma place si in acelasi timp imi place si mie de ea! Chestia este ca atunci cand vreau sa vorbesc cu ea cam pierd din cuvinte si uit complet ce face/ce se intampla! Vreau cumva sa iesim o data la o inghetata/suc/parc ceva! Dar nu pot de parca corpul meu nu vrea, mai ales ca de cateva ori m-a luat si transpiratia! Sper sa nu rada nimeni si sa ma ajute cum scap de aceasta chestie!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te poate juta nimeni daca tu nu esti in stare sa treci bariera psihica. Trebuie sa te gandesti ca nu mori. Fetelor nu le plac nehotaratii. Te va lasa balta daca nu bati fierul cat este cald.

| lpavel a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni... Incearca sa conversezi mult cu ea chiar daca ai frica aia in tine si pana la urma te vei mai obisnui cu ea, n-o sa mai ai frica aia in tine! Incearca sa vorbesti cu ea orice, cere-i pareri, ajutor in ceva etc pana va veti obisnui unul cu altul putin, pana atunci NU o invita nicaieri ca va fi un esec total! Bafta!

| R0R0 a răspuns:

Daca nu ai curajul sa ii spui in fata ca ai vrea sa iesiti in parc, scrie-i (pe facebook, scrisoare, orice)

| Bobby711 a răspuns:

Pai daca te emotionezi atat de rau cand esti singur cu ea atunci de ce nu mergi cu ea si cu alti prieteni in oras? Poate daca esti cu alte persoane in jur cu care te intelegi bine nu te vei mai simti atat de stanjenit+ ca o scuza buna sa te intalnesti cu ea. Nu avem cum sa te ajutam sa scapi de asta toata lumea a trecut la un moment dat prin asa ceva sau ceva asemanator. Pana la urma o sa deveniti mai apropiati si o sa fi natural in prezenta ei.

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Scrie-i pe ceva (facebook, scrisoare lasa un bilet unui prieten sa il de-a) si dupa o poti intreba... Vrei sa ne intalnim la patinoar? Stii sa patinezi? Daca nu te invat eu!
Trebuie sa fi gentleman Este mult mai usor prin scris

| Denis269 explică:

Mersi, idea cu pritenii ii mai buna!