| AntonMihai a întrebat:

Vreau sa stiu daca poti ramane insarcinata chiar daca nu a ejaculat in tine... Am auzit ca este o sansa deoarece inainte de ejaculare mai intervine un lichid care iti poate face probleme... Recent am avut un act sexual cu prietena mea si vreau sa stiu daca daca pozte ramane insarcinata. nu am folosit prezervativ, dar nici nu am ejaculat in ea. Vreau sa stiu daca poate ramane. si daca poate ramane cam care sunt sansele. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Suki08 a răspuns:

Daca nu era in perioada fertila sansele sunt aproape nule, cam de 3%, trebuie sa fii tu ca barbat foarte fertil ca sa ramana din atat

| AntonMihai explică (pentru Suki08):

Perioada ferila insemnand?( scuza-ma pentru neinformare)

| Suki08 a răspuns (pentru AntonMihai):

In perioada fertila este riscul foarte mare sa ramana gravida, de ce mai faceti sex daca nu stiti lucrurile astea, e unul dintre cele mai importante lucruri pentru siguranta

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine nu poți fi gravida.

| AntonMihai explică (pentru Emilian65):

Pai mai sunt acei lichizi care curg si contin spermatozoizi.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse mici dar nu putem exclude riscul daca era in perioada fertila.

| BryBard a răspuns:

Pe parcursul actului sexual se formeaza un lichid ce contine spermatozoizi in cantitate mai mica, cum ai spus si tu.Dar sunt sanse 50/50 sa fie sau sa nu fie.