| grasuxxl17 a întrebat:

Vreau sa va cer si eu o parere este vorba de fimoza. Chestia e ca anul trecut adica la 16 ani am avut primul contact sexual, iar chestia a fost ca m-a usturat putin la inceput(primele 5 minute), iar apoi nu am mai simtit nimic nici macar placere straight face. Faza e ca pe mine ma ustura capul penisului daca pun mana ma jeneaza si nu stiu ce sa fac. In stare fleasca penisul mi se decaloteaza complet si fara probleme doar ca ma ustura, iar in erectie nu se decaloteaza complet. Nu stiu ce sa fac eu sunt cam fricos de felul meu si nu as vrea sa recurc la operatia de circumcizie nici nu stiu daca e nevoie.

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Ai 2 variante
1. operatie: te duci la urolog si intrebi de preputoplastie: este o operatie mult mai ok decat circumcizia cu anestezie locala, care se realizeaza in 10 minute. Dupa operatie, se recomanda 2 saptamani fara masturbare sau contact sexual. Pe urma... esti gata de treaba
2. Crema Dermovate cu propionat de clobetasol (0, 05% parca) se aplica in strat subtire in zona cu probleme o data sau de 2 ori pe zi pana se obtine efectul dorit

3 răspunsuri:
| xAnoNyMuS a răspuns:

Fii atent, eu cand eram mic am fost la urolog si am facut preputoplastie(Aveam cam 5-6 ani, nu mai stiu de ce parca mi se infectase penisul..Ma durea de ma rupea.).Te avertizez daca recurgi la asta o sa te doara si la urolog, Da' acasa cand o sa te speli cam de primele 3-4 ori te doare de iti vine sa spargi toate geamurile happy, A da' si cand te speli o sa trebuiasca sa folosesti manusi si pentru ceva timp nu o sa mai poti avea contacte sexuale sau nu o sa poti sa te masturbezi, daca nu vrei sa ai o durere insuportabilahappy... Funda(TI'am zis din proprie experienta : ) )

| cristy123456 a răspuns:

Nu e nevoie de nimic date cu pudra(Baneocin 250 UI/5000UI)

| grasuxxl17 explică:

Hmm. In concluzie trebuie sa ma duc la urolog si sa vad ce imi zice. Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Revin cu detalii apoi. happy