| GGGG1 a întrebat:

Am aproape 17 aini si nu stiu daca am fimoza, pot sa imi decalotez penisul complet cand e in stare fleasca chiar daca ma strange putin pielea, iar cand e in stare de erectie pot decalota doar capul penisului dar ma strange destul de tare piele, am inteles ca daca poti decalota capul nu ai fimoza, ma gandesc ca e din cauza ca sunt virgin si dupa ce o sa am un contact sexual nu o sa ma mai stranga aceea piele( am uitat cum se numeste in termeni medicali). Astept un raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ai o forma foarte usoara de fimoza care se poate trata acasa prin asa numita metoda Beauge' care de fapt reprezinta un fel de masturbare a penisului in stare flasca insa prin imbibarea preputiului (pielea mobila de pe penis) cu crema (Dermovate sau Betaderm) si intinderea pielii care formeaza deschiderea preputiului, pana la aparitia durerii. Procedand astfel celulele existente in inelul fibros care impiedica de fapt largirea normala a deschiderii se vor alungi, isi vor modifica dimensiunile si in final se va realiza largirea suficienta a deschiderii preputiale, ceea ce va permite o decalotare usoara, lina, fina, completa a glandului si implicit va permite intretinerea unor contacte sexuale satisfacatoare. Multa sanatate!

| GGGG1 explică (pentru corbulalbrosu):

Cat timp trebuie sa folosesc acesta crema? Multumesc frumos!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GGGG1):

Depinde, de mai multi factori, dar de obicei metoda se practica 2 saptamani cu una pauza si se reia de cate ori este nevoie pana se ajunge la rezultatul dorit.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ca sa te convingi care este problema de nu-ti poti decalota complet penisul, consulta un medic specialist sau chiar medicul de familie.