| alaraudarbuns2 a întrebat:

Sunt un pic confuz. De ceva vreme imi place de o fata, dar nu stiu daca si ea ma place. Am incercat sa fac contact prin mesaje, dar nu prea a mers mare chestie, avand in vedere ca eu nu am mai avut vreo relatie pana acum. De fiecare data insa cand vreau sa vorbesc cu ea fata in fata, incearca sa respinga contactul vizual cu mine, dar daca stau cu cineva de vorba pe holurile liceului, o privesc cu coada ochiului si o vad ca se uita la mine mai mereu. Si nu imi dau seama daca ar trebui sa incerc in continuare sa vorbesc cu ea. As vrea niste sfaturi, niste pareri. De ce se uita mai mereu la mine cand sunt pe hol, si cand vreau sa vorbesc cu ea, sau chiar cand vine dimineata la scoala si o salut, evita sa faca contact vizual cu mine.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Poate e timidă și nu știe cum să vorbească cu tine.
Dacă îți place de ea mai insistă.

4 răspunsuri:
| CerCopiTec a răspuns:

Mi se pare ca ti se pare happy sigur se uita la tine in felul in care crezi tu?

| alaraudarbuns2 explică (pentru CerCopiTec):

Mereu zambeste, sau vorbeste cu prietenele ei.

| Tobessjd a răspuns:

Este o situație cam confuză. Poate că, daca încerci mereu să vorbești cu ea, si.a dat seama că o placi.Insa nu cred că te place.

| BUNNYMAN a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie mai timida și rușinoasă.
Încearcă să pui un prieten sa vorbească cu una din prietenele ei ca sa ii spună de cine îi place fetei.
Ea sigur a vorbit cu prietenele ei.
Ele își spun totul!
Good luck. happy