| AlexandruIonut004 a întrebat:

Salut.
Vreau sa va intreb ce parere aveti despre oamenii care au o relatie sau sunt aproape de a avea una si este o diferenta mare de varsta intre ei?
Poate exista iubire in acest sens?

Vreau sa luati in calcul aceasta intrebare excluzand oamenii din ziua de astazi si caracterele lor mizerabile.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Se poate, dar sa nu existe diferente de mentalitate.
Spre exemplu ea are 13, el 21, in afara ca e pedofilie, ea nu doreste sex, el da.
Daca ea are 16 el 30, ea doreste distractie, este adolescenta, el doreste sa se insoare, vrea ceva serios.
Dar daca ea are 25 el 35 s-ar putea sa mearga, amandoi doresc stabilitate, o casa, si de ce nu un copil.

| AlexandruIonut004 explică (pentru LaLaura):

Foarte bine punctat Laura.

| LaLaura a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Multumesc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru LaLaura):

La 25 de ani deja streangul la gat? halelelle maica sfantaaaaaa ce-am ajuns

| LaLaura a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am 23 laughing si nu, nu sunt maritata, nici chiar logodita.
Dar da, doresc sa am o relatie mult mai serioasa, prefer un copil cat sunt tanara, nu sa imi spuna bunica.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De exemplu eu am vb cu una 35 de ani eu avand 25 de ani,nu stiu ce sa spun, incerc sa aflu si eu, un atasament simt clar, ea nu stiu ce simte da sex vrea e nebuna

| LoveSleep a răspuns:

Excluzând "oamenii din ziua de azi și caracterele lor mizerabile" aș spune doar poate.

Răspuns utilizator avertizat
| darkangel90 a răspuns:

Atata timp cat exista dragoste adevarata intre doua persoane nu mai conteaza varsta.
Iubirea nu are varsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darkangel90):

Uita-te la raspunsul lui Laura si mai invata si tu una 2.

| djlukass a răspuns:

Depinde de ce diferenta e intre cei doi. De exemplu prietena mea e mai mare ca mine cu 4 ani jumatate si asta nu ne-a impiedicat sa fim impreuna ba chiar mai mult, multi erau sceptici in privinta relatiei noastre si au trecut deja 2 ani de cand vorbim si ne intelegem de minune si mai mult de atat nu ne-am certat macar odata ca sa punem in discutie sa luam o pauza sau ceva (ca au fost 2-3 momente in care nu eram pe aceiasi unda asta e se mai intampla) si chiar daca parintii nu erau de accord la inceput au vazut ca nu ne intereseaza ce zic ei si ne vedem de ale noastre usor usor ne-au cunoscut si au vazut ca intr-adevar asta nu este o scuza, varsta nu e o scuza intr-o relatie ci ceea ce faci si ce gandesti e o scuza. Totul depinde de ce diferenta e vorba si ce varste au cei doi, dupa cum zicea si laura in mare parte are dreptate.