| KrazyK a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva, mai ales pe fete... Imi place de o fata dar nu stiu cum sa-i spun. Sunt eu asa mai timid de felul meu...Stau cu ea in banca, vorbim toata ziua, pe net tot vorbim mult mai ales seara,(cate vreo 2-3 ore)
dar nu stiu cum sa-i spun ca o iubesc. Mi-e frica sa fac primul pas... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 地獄に行く a răspuns:

Cele mai durabile relatii se nasc din prietenii stranse, asa ca nu ai ce sa pierzi. Poti de exemplu sa bati apropouri, sau safaci ceva neobisnuit care sa o surprinda, fetelor le plac surprizele. Nu trebuiesa iesi in fata ei cu 99 de trandafiri, dar daca va plimbati printr-un parc si ii oferi o floare aproape ca ii va sarii inima din piept. Elementul principal este surprizawinking
Cat despre cum ospui. hmm, cam greu thinking incearca sa o faci treptat, nu veni brusc auzi sa stii ca te iubesc, intai demonstreasza-i, comportate ca si iubitul ei, dar fara sa o saruti etc. imbratiseaz-o. can are o problema fi acolo pentru ea si ofera-i un umar pe care sa planga... se va simti si mai bine in compania ta si se va framanta daca sa-ti spuna sau nu ca te place. sper ca te-am ajutat succes mult. iar daca ai nevoie de mai multe sfaturi da-mi un mesaj, te voi ajuta cu placere happy

5 răspunsuri:
| LadyNaty a răspuns:

Ok.daca ai un prieten ceva, pune-l sa o intrebe sau pe o fata.Nu risca sa ii pierzi prietenia. Daca ea nu simte acelasi lucru? Daca se va speria? Daca nu vrea sa mai auda de tine? Eu zic sa te documentezi mai intai de situatia asta.Sau,pur si simplu poti fi sincer si poti vorbi cu ea despre sentimentele tale.Ai doua variante.As spune sa vorbesti serios cu ea.Dar, totusi daca nu e reciproc? Oricum succes cu problema ta.Fii sincer.Adevarul va spune totul de la sine...Te pup!

| yomotherfucker a răspuns:

Hei. de ce sa iti fie frica sa ii spui ce simpti sad stii daca o vei spune din suflet, crede'ma toate vor avea rostul lor big grin cu putin curak in viata vei avea de castigat! big grin parere de fata!big grinkiss succes incercarea moarte n-are!kiss

| Voinicuuu a răspuns:

Salut.incearca sa ii spui ca tu incepi sa simti ceva pentru ea.si ca ai vrea sa treci la un alt stdiu al prieteniei voastre.

| RazvanPaul a răspuns (pentru Voinicuuu):

Sa sti ca si mie tot asa mi-s-a intamplat...dar la un momentdat mi-am luat inima in piept si i-am cerut nr de telefon, dupa care i-am cerut si prietenia, si a acceptat! succes si tie!

| X_7334 a răspuns:

Fraate!
Asa eram si eu.pana mi-am luat inima in dinti si am sarutato intr-o seara cand am conduso acasa.Eram cu "daca o face altul primul si mi-o fura" in gand.sunt 14 luni acum.ne iubim.totul e perfect.Asa ca nu ezita.