| dfwq23 a întrebat:

Salut, vreau să vă întreb și pe voi o chestie.
Eu sunt într-o relație cu o fată din Romania, eu fiind din R.Moldova. În mesaje pe Instagram vorbim ca niște îndrăgostiți, adică chiar ca niște îndrăgostiți ( îmi spune că mă iubește, am decis să ne vedem f&f, bună dimineața și noapte bună în fiecare zi, vorbim până la ora 4 dimineața, am întrebat-o că dacă pe internet suntem așa, în viața reală cum suntem? ( a răspuns sincer că suntem în relație și a spus-o direct așa
Eu - Suntem intr-o relatie?
- Ai avea vreo problemă cu asta?)
Toate astea au fost duminică pe 31 Iulie.
Acum totul nu se mai întâmplă din motivul, încă nu știu sigur, că m-am certat cu soră-sa un pic și ea m-a blocat. De Duminica încă nu mi-a răspuns la mesaje, în fiecare zi îi scriu dacă e bine și ce se întâmplă, și nici nu se uită la storyurile mele și la mesaje. Dau check la contul ei de Instagram în fiecare zi, tot aceeași urmăritori sunt, mă refer la număr.
Voi ce îmi sugerați să fac? Să o las baltă sau încă să o aștept?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce sa astepti de la cineva care nu discuta? E foarte clar ca nu ii pasa de tine si nici de relatie, care, probabil, nici nu poate fi numita relatie. Daca apar probleme, intr-o relatie normala se poarta o discutie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu practic cu sora ei te ai certat nu cu ea, acum partea proasta ar fi ca ea sa asculte ce i spune sora ei si sa te blocheze si ea, dar cu sora ei ce ai avut de ce te ai certat? Ce varsta au fetele acestea?

| dfwq23 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ea 17 și sora ei 20.
Am suparat-o pe ea într-o zi și sorasa mi-a scris ca să terminam flirtul asta ca nu e adevărat. Am vorbit cu ea despre asta și am recunoscut amândoi ca cu adevărat ne iubim și ca nu e doar un simplu flirt

| Violleta2022 a răspuns:

Apa de ploaie!
Pe Instagram, FB si alte site-uri de socializare sunt numai relatii de pierdut vremea, multa minciuna, flirt si cam atat.
Stai linistit ca nu este nici o relatie, doar vorbiti sa treaca vremea.

| anonimuIl a răspuns:

La voi nici unul nu a fost serios - a fost o plictiseală din partea ei.

| TheRomania a răspuns:

Nici fata care mă îndrăgostesc mereu nu se uită la mesajele mele.