| anonim_4396 a întrebat:

Salutare... Aș avea nevoie de un sfat, am fost cu o fată în februarie, ne-am despartit din cauză că ei ținea la fostul prieten, de atunci am tot vorbit cu ea, adica ea mă băga mereu în seamălaughing De atunci nu exista zi în care sa nu mă gândesc la ea, o iubesc, aș face orice pentru easad Toate prietenele ei îi spun că e o fraieră, si că ma va pierdesad In urmă cu o saptamana am intrebat-o daca am mai putea fi împreună vreodata, ea încearcă sa schimbe mereu subiectul, sau imi spune ceva d genu " Chiar nu știustraight face" acum e cu alt băiat, un prieten bun, sunt cu ea in scoală, o vad mereu, nu.mi spuneți sa o uit ca in niciun caz nu vreau asta. De cand e cu baiatul ăla nu am mai vorbit cu ea, la școală nu ma mah baga in seamăă:-l Ce să fac?crying simt că mor straight face Ps:avem 15 ani aman2, iar prietenul ei e a 7-ahappy

1 răspuns:
| Crin51 a răspuns:

Ohh ce dramaaaa...
Fratioare, uite cum sta treaba, poate mai radem mai glumim dar asta mi se pare ca e prima ta dragoste, in fine... Eu zic sa ii povestesti ca ce frumos a fost cat ati fost impreuna, si ca vei gasi o fata frumoasa pe gustul tau intr-o zi, pe la 20 de ani, si ca iti imaginezi viata intreaga cu acea fata.
Asadar nu mai simti ca mori, e frumos afara, fa sport, uita, fiindca e fraiera de-a dreptul ca a dat cu sutul unei ocazii de a avea pe cineva care o iubeste cu adevarat. Nu te-a pretuit, nu te va pretui! Niciodata!
Sincer sa fiu... Vei fi mereu varianta a 2-a! Cel de pe banca de rezerve...
O sa gasesti o fata mult mai frumoasa si care sa iti fie ca o sora si iubita, (+ un unchi, o verisoara si-nca trei surori-Asta era din Fara Zahar).
Esti tanar, nu te baga acum in lucruri de-astea ca o sa cazi intr-o depresie de o sa zici ca toti au ceva cu tine.
DECI 1. Fii istet, destept si vesel zi de zi 2. Nici nu stii cand o sa-ti vina aleasa inimii, asteapta ziua aia, crede-ma o sa dureze ceva timp, dar o sa fie ceva real, nu o himera, gen aia dupe care plangi acum. Eu am trecut prin asta si acum sincer cand ma gandesc dupa cine plangeam, ma apuca rasul laughing

Be smart! My friend

Crin!