| JohnBmR a întrebat:

Am 15 ani si 2 luni. Aseara mi-am inceput viata sexuala cu prietena mea de aceeasi varsta. Ne-am protejat, totul a mers bine. La final, am aruncat continutul prezervativului in toaleta si prezervativul la gunoi. Am procedat bine? Voi cum procedati?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il infasori intr-un servetel, sau putina hartie igienica si-al arunci la gunoi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Procedand asa cum ai descris, pur si simplu te-ai complicat, fiindca in mod normal este suficient sa ''inchizi'' capatul prezervativului printrun nod si pe urma sa-l arunci in cosul in care se strange gunoiul. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Puteai să-l dai la gunoi cu totul. Îi faci un simplu nod înainte.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este ok ce ai facut tu. Alta data este foarte bine si daca innozi prezervativul si il arunci cu cu totul.la cosul de gunoi.

| Sofer a răspuns:

Puteai sa îl arunci cu totul la gunoi, dar e ok și asa.

Răspuns utilizator avertizat
| mâța06 a răspuns:

Da ați procedat bine dar e mai sigur să facă 1-2 teste de sarcina pentru orice eventualitate