| FulgerMQ a întrebat:

Am 15 ani si imi place de o fata din clasa sunt cam timid de fel si nu stiu ce sa ii spun! Sfaturi va rog!

6 răspunsuri:
| cosmin2221 a răspuns:

Fii spontan, spune-i:

Bai! Hai cu mine la un patinoar/cinema (cu zambetul pe buze).
Fetele apreciaza spontaneitatea, dar daca tu esti un prostanac si nu o bagi in seama/nu glumesti esti doar un personaj episodic acolo, n-ai sanse.

Asa ca fii curajos for god's sake, n-ai nimic de pierdut, si in cel mai rau caz iti iei o palma.

| NoNameexd a răspuns:

E cam nasol să fi cu o fată/băiat din clasă,dar totuși,dacă-ți place,normal vă cunoașteți și vorbiți pe facebook/mess,etc. Îi poți spune foarte ușor. "X, mie îmi place de tine, mi se pare că ești o fată... și...", lasă rușinea că nu faci nimic cu ea, mai ales că fetele preferă băieții mai cu tupeu. Baftă!

| loverboy111 a răspuns:

Nu mai fi timid. Ca asa raman unii ca prostii cu "batul" in mana si atat.

| K4sZz a răspuns:

Ii spui daca vrea sa va niho niho laughing

| xxxyyyzzz a răspuns:

Invit-o undeva in oras si spune-i ce simti.

| Ruletzica a răspuns:

Incerci pentru un inceput sa te imprietenesti cu ea. adica amici. apoi tot mai buni. o scoti la un suc cv. si`i spui ca`ti place de ea.