| Andrei_Mihnea_2000 a întrebat:

Salutare. Am 16 ani si sunt cu prietena mea de 4 luni. Ma culc cu neprotejat, nu ma deranjează, nici n-am avut probleme pana acum cateva zile. M am culcat cu ea si dupa o zi cam asa, mi-au apărut niște pete pe penis. Am mai avut odata petele acestea cu o alta fata, dar mi-au trecut. Însă, acum e diferit. Ma doare când o... 'belesc' foarte rau si dupa ce ud capul penisului. Vreau sa stiu daca e doar o iritație sau este ceva ce trebuie tratat. Tin sa Menționez ca avem 4 luni, dar pana acum nu ni s-a mai intamplat. Nu pot întreține relații sexuale si nu ma pot masturba din cauza durerii.Prietena mea nu simte niciun fel de durere si nu o deranjeaza nimic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Nu te supara ca-ti spun, dar aceasta infectie locala e din cauza igienei intime proaste. Spala-te in zona intima de cel putin trei ori pe zi si tamponeaza cu hartie igienica dupa fiecare urinare. Daca iritatia este mare sau petele ca de arsura sunt dese, atunci utilizeaza o crema hidratanta, chiar si de maini, dupa fiecare spalare. Daca nu se amelioreaza in 4-5 zile, atunci poti merge la doctor.

| Andrei_Mihnea_2000 explică (pentru Porcusorul):

Nu am de ce sa ma supar atata timp cat tu ma ajuti. Multumesc. Imi fac un dus aproximativ 1 data pe zi, cateodata la 2 zile ca nu transpir sau altceva. Voi incerca ce mi-ai sugerat si sper sa fie eficient.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa mergi cat mai urgent la spital sau la un/o cabinet/clinica particular/a pentru a fi consultat de un medic dermato-venerolog sau de catre un medic urolog. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic urolog. El este cel care iti poate spune care este problema aperitiei acestor pete care te impiedica sa faci sex.

| skrillx a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic urolog sau la unul dermato-venerolog cat mai repede.
Incearca sa ai si o igiena intima corecta.