| Iuss234 a întrebat:

Salutare, am făcut sex neprotejat cu iubita mea dar nu mi-am dat drumul in ea.Au trecut 14 zile de la act și i-a întârziat 3 zile.
Am făcut și un test dar a ieșit negativ.
Pe 4 Septembrie a răcit și jos, oare ii întârzie și din cauza asta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!
NU exista "racit la ovare", iar o raceala banala nu produce intarzieri menstruale.
Menstruatia vine sau intarzie, numai din cauze hormonale!

Răspuns utilizator avertizat
| Anuskaa a răspuns:

Dupa 21 de zile de la act se poate face test, mai repede nu are rost. Sau dupa prima zi de intarziere a ciclului.

| Iuss234 explică (pentru Anuskaa):

Am făcut după a treia zi se întârziere

| Azraelrey a răspuns:

Femeia e mai schimbatoare decat vremea. Daca i-a venit desi a întârziat nu are nimic, asa am patit si noi (8 zile întârziere) si nu a ramas gravida.

| Iuss234 explică (pentru Azraelrey):

Da între Timp i-a venit, a întaziat cv

| Azraelrey a răspuns (pentru Iuss234):

Daca vreti voi sa fiti siguri si stapani pe situatie mai faceti un test, dar daca i-a venit stai liniștit

| Alex1114i48 a răspuns:

N are treaba. La fete mereu e neregulat adica intarzie, stai linistit nu ti mai fa griji