| Dony20 a întrebat:

Salutare!
Am la munca o fata de care imi place, cred ca si ea ma place dar nu imi da deloc atentie, adica nu imi da nici un indiciu ca ar vrea ceva!
Am vorbit pe Facebook prima data ca 2 amici, dupa care la munca m-a vazut odata m-a ciupit de burta si a spus hei, atunci cand trecea pe langa mine, a doua oara era la pauza, eu eram la masa, iar ea terminase treaba si pleca acasa, eram doar noi in cantina si tot asa fara sa o remarc mi-a spus sa ai pofta, eu am parut asa putin indiferent!
In alta zi m-am intanlit cu ea la masa in cantina si am bagat-o in seama! Eram si eu si ea emotionati ca 2 copii nu stiam ce sa vorbim, vorbeam doar de munca si atat ca nu ne treceau multe lucruri prin cap, alta data tot asa a trecut pe langa mine si mi-a spus hei, dar cu jumatate de gura si cand vorbeam cu ea vorbea foarte incet de abia o auzeam, avea asa un ton foarte scazut, parea emotiva si se pierdea se fastacea cand stateam langa ea, ma gandesc ca daca nu ma placea, poate nu se emotiona, mentionez ca erau si alte persoane cunoscute in apropiere!
Nu stiu ce sa cred, ea a fost prima care m-a bagat in seama dupa ce am vorbit pe Facebook, chiar daca pe Facebook ma lasa cu seen! Si eu dupa cand am vrut sa vorbesc cu ea era agitata si nu avea cuvinte!
Ma gandesc, oare am speriat-o?
Oare ma place dar nu imi da nimic de inteles?
Ce vrea de la mine?
Nu imi pot da seama, ba asa ba asa!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Abordeaz-o si tu mai des la munca si incurajeaz-o sa vorbeasca

| TronHD a răspuns:

Tu esti cel "prost" aici (scuze ca m.am exprimat asa) in momentele in care te.a ciupit i.ai raspuns?,tu ar trebui sa fii primul care o ia la vorba,despre faptul ca te lasa cu seen pe Facebook e din cauza ca vrea sa vorbiti fata in fata nu in fata unui monitor, nu o lasa balta, fii amabil si placut ia.o la vorba adu.i o floare chiar, pare greu dar din experienta mea stiu ca mai bine ai sta dupa o piatra decat sa-i dai o floare dar trebuie sa.ti faci curaj, e emotiva, prefera sa stea deoparte deoarece nu ati facut bine cunostiința si nu stie despre ce sa vorbiti... o sa iti para rau