| DamianDmn a întrebat:

Salutare. Am o așa zisă problemă și frică. Problema este despre penisul meu. Nu îl pot decalota oricand, trebuie să repet 3-5 minute decalotarea ca să-l pot decalota aproximativ complet 95-98%. Iar acea "pieliță" este ca și cum ar fi prea multa, stă "încovoiată" sub "capul penisului" și are tendinta daca nu o țin eu să acopere înapoi tot capul. Tot referitor la asta, cand îl decalotez, este ca si cum ar trebui să îmoi acea pieliță. De fapt, cam asta fac, ea este mult prea rigidă și capul nu are loc pe unde ieși. Am capul penisului, pot zice un pic prea mare după părerea mea, este cu aproape 30% mai gros decât penisul și este lung aproape cât tot penisul. Precizez că nu este foarte mare penisul, 17-18cm. Și încă ceva, înainte la cea mai mică atingere a penisului decalotat, siteam o durere gen cruntă. Și acum dar nu la fel, am incercat să il ating de picior de mana unde este pielea mai fină și nu mai e chiar așa, dar tot este un discomfort groaznic. Îmi este frică să întrețin o relație sexuală din aceste motive. Sunt împreună cu o fată de aproape un an. Și intre noi, este mai mult decât perfect. Și mi-a spus că dacă am nevoie, dacă vreau sau dacă o să am chef de relați sexuale, va fi de acord oricând. Și tot găsesc scuze penibile, gen "Am o iritație" etc. Problema pe scurt ar fi, nu pot decalota penisul în mod normal și nu îl pot atinge. Am auzit de niste operați problema decalotari, ceva circumcizie. Știu cum este acea operatie, indepărtează pielea de pe cap, dar mi-se pare groaznic. Nu cred că aș suporta după. Și nici operatie n-aș suporta-o. Vro soluție pentru decalotarea penisului mai usoară si dacă pot face ceva cu acea piele, pentru că este prea încovoiată nu are suficient loc unde să se întindă și dacă nu o țin acoperă înapoi penisul. Și o soluție pentru acele dureri. Vă mulțumesc anticipat.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tu nu ai ce face in aceasta situatie. Se pare ca e vorba de un caz clasic de fimoza, iar aceasta se rezolva doar de catre medic, dupa o examinare foarte atenta.
Daca nu o rezolvi, risti sa nu poti sa intretii un act sexual atat din cuzaa durerii dar posibil si a smegmei acumulate acolo, si care poate ajunge sa emane un miros foarte neplacut!
Orice interventie se face sub anestezie, asa ca nu ai de ce sa iti faci probleme. Altii, care fac operatii insutit mai complicate, ca de exemplu pe coloana sau pe creier, ce sa mai zica?!
Fi realist si barbat si fuga la medic. Plus ca si fata s-ar putea sa nu mai stea mult cu tine, daca o sa vrea sex si tu nu poti. Nu ai de unde sa stii ce simte ea, si daca va cauta altul, capabil realmente sa o satsifaca, vei suferi mult, ca nu ai fost barbat si ai pierdut-o! Nu te baza pe ce spune ea, ca "te asteapta". asa spune acum, si daca poimaine, sau peste o saptamana o apuca dorul de sex si tu nu poti...

| DamianDmn explică (pentru PsihoSex):

Cum am scris în întrebare, acele dureri nu mai persistă chiar asa tare de la un moment. (Mai exact dintr-o zi decat "mi-am luat inima-n dinți" și am inceput s-o forțez din cauza nervilor pentru că nu pot) si de atunci nu mai este chiar așa. M-am gandit la repetarea acestei faze. Dar atunci a fost ceva spontan din cauza nervilor. Să fac eu asta îmi este cam frică.Și spune-mi te rog frumos dacă poți și vrei. Despre ce operație este vorba, în ce constă această operație si la ce dorctor să mă duc. Am doar 17 ani. Și îmi este si rusine...smegmă acumulată nu am. Auzisem și de acest lucru, m-am interesat foarte mult de această problemă. O curățam foarte bine, nu emana absolut nici un miros. Am avut multă grijă. Dar doar acele 2 probleme mi-au rămas. Am mai avut altele tot cu penisul, dar prim repetari au dispărut.Dar acum nu mai pot practicar repetarările.

| PsihoSex a răspuns (pentru DamianDmn):

Du-te la dermatolog, pentru ca e vorba de piele. Si repet, este o problema destul de simpla, o au si altii, dar trebuie rezolvata, daca vrei sa fi functional ok, si sa nu mai ai temeri de nici un fel.
Am mai scris recent, la evrei, la baieti se face in a 8-a zi de la nastere. Cu frica nu faci nimic in viata, doar regresezi, si ai sa acumulezi frustrari.
Curaj si success!

| DamianDmn explică (pentru PsihoSex):

Problemă decalotări, am incercat aseară mai mult timp și dă rezultate. Mi-am luat inima-n dinti si exersam. Dar ar mai fi problema, că nu pot atinge capul, mă doare. Este o senzatie foarte naspa...La aceasta ce aș putea face?

| PsihoSex a răspuns (pentru DamianDmn):

E foarte greu de spus, pentru ca tine de fiziologie si circulatia sangelui, plus cine stie ce alte particularitati ale tale, ori eu nu sunt medic nici dermatolog nici urolog.
Nu mai amana, ci du-te urgent la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Daca prietena vrea sa faceti sex, incercati sa faceti. Poate in timpul actului sexual se decaloteaza mai mult si astfel va simtiti amandoi in al 9-lea cer. Cand veti face sex nu uitali sa va protejati cu prezervativ, pentru tine sau pastile pantru ea. Dar, in cazul tau este mai bine, ca ea, sa ia pastile de protectie.