| popik50 a întrebat:

Am o curiozitate, stiti pe cineva sau ati patit sa faceti sex cu prezervativ si partenera sa ramana insarcinata? Exceptand faptul ca prezervativul se rupe, mai exista si alte riscuri in cele 2-3% procente care se dau pentru posibile riscuri. Chiar ma intereseaza problema asta si poate este cineva care a avut acest ghinion, adica sa te protejezi si sa dai rateu...

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, pentru fiul nostru cel mai mic de 3 ani nu avem nici o explicație, am folosit prezervativ în toată perioada fertilă, nu s, a rupt/De aceea rata de succes a prezervativului e 99%, că pot avea loc scurgeri imperceptibile pe langă. Soțul meu glumea că ar trebui să-i chemăm de nași pe ce de la DUREX.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ania):

Ori s-a rupt prezervativul, ori ti-ai inselat sotul, simplu happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Daca prezervativul a fost folosit corect, adica nu aluneca, nu se misca, nu ai "dat pe langa" si nu ai observat nimic ciudat dupa, atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

Numai bine!

| Sofer a răspuns:

Faci sex cu ea protejat și rămâne gravidă cu altul.

| popik50 explică (pentru Sofer):

Tare faza asta :-))

| Teo29 a răspuns:

Depinde daca e sau nu folosit corect prezervativul, daca e folosit unul nou la fiecare act sexual ( sunt unii care le spala sau fac economie si pompeaza cu acelasi prezervativ 2-3 acte sexuale...si aici nu mai exista acea protectie garantata)
Deci tine de tine mai exact.

| Willis a răspuns:

Nu cred.

| jkhdjkshnbqahkf a răspuns:

Eu sunt rezultatul unei chestii de genul