| Mihay19 a întrebat:

Salutare am o intrebare se poate ramane insarcinata de la acel lichid preejaculator am avut putin am facut sex cu prietena mea si nu stiu ca ce cred.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu v ati protejat sanse exista

| AlleSss a răspuns:

Bună! Da,poate, însă sunt şanse destul de mici. Data viitoare protejaţi-vă, nu costă mult prezervativele, mai ales că nu vă doriţi un bebe, din câte văd.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Nu se poate ramane insarcinata DOAR prin intermediul lichidului preejeculator asa cum este acesta produs in stare curata de catre glandele Cowper, deoarece acest lichid are doar rolul de a lubrefia glandul pentru a facilita o decalotare cat mai usoara. Se considera ca EXISTA POSIBILITATEA sa contina spermatozoizi insa doar in urma unui proces de contaminare atunci cand se amesteca cu resturi de sperma ramase in uretra de la o ejaculare petrecuta cu cateva ore mai inainte de sex si in acest rastimp barbatul nu a urinat. Aceasta probabilitate exista insa este extrem de mica pentru a se produce in realitate. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa crezi ca sexul neprotejat poate duce la sarcina. Atunci cand ai o partenera de sex, trebuie sa te gandesti si la "binele" ei, nu numai al tau.

| Emilian65 a răspuns:

Da, uneori se poate ramane gravida.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Poate ramene insarcinata asa ca daca nu au trecut 72 de ore de atunci iti recomand sa ii cumperi pastila de a doua zi, e in jur e 50 de lei

| Anonymus9 a răspuns:

Nu,stati linistiti amandoi! Nu exista nicio sansa de a ramane insarcinata deoare lichidul preejaculator are rolul unui lubrifiant fara sa existe vreo urma de spermatozoid in el.