| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o mica intrebare. Iubitei mele i-ar placea sa fiu mai indraznet cu ea, insa eu ii mai pun mana pe fund pe sub fusta sau pe picioare in timpul unui sarut insa, ei stiu ca i-ar placea mai mult dar ce as putea sa ii mai fac. Sa iasa din discutie sexul sau ceva de genu caci nu la asta se refera nici ea nici eu, vreau doar sa stiu ce as putea sa ii mai fac ca sa vada ca sunt mai indraznet. Nu sunt timid doar ca am nevoie de niste idei de la cineva mai experimentat. Va rog fara raspunsuri la misto chiar sunt curios.

1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

Petting, de la soft la hard. Pettingul e sex fara penetrare.

Vezi ca discutiile astea despre "fii spontan" (fii mai indraznet) sunt foarte periculoase. Riscati sa intrati intr-o relatie double-bind si nu va mai scoate de acolo nici un sobor de psihologi.

Vorbiti mai curand despre nevoile voastre, nu despre cum ati vrea sa se comporte celalalt.

Double bind este asa:
- fii indraznet!
- esti indraznet pentru ca ti-a spus ea, dar ea vrea sa fii TU indaznet de la tine nu pentru ca ti-a spus ea
- nu esti indraznet pentru ca te-a bagat in ceata, dar ea astepta sa fii indraznet

Oricum ai face iese prost. Evita asemenea discutii. Initiaza o discutie despre nevoi si emotii (de ex. cum iti place mai mult?)

In ce priveste initiativa poti incepe sa o intelegi mai bine si sa o cunosti in profunzime. Asta e cel mai important. O sa-ti bati capul destul. Citeste. Cauta pe net. Intreaba-ti prietenii. Intreaba fetele.
E important si pentru ca inca nu faceti sex (daca inteleg bine).

Da-i ocazia sa te cunoasca mai bine. Fa ceva ce iti place si invat-o si pe ea. Faceti ceva impreuna.

Cand va atingeti spune-i ce-ti place. Intreb-o pe unde-i place.

Cautati-va zonele erogene. Fac pariu ca nu le stiti pe toate.

Fa-i o surpriza.

Nu fii dragut mereu. E imposibil sa fii Mr. Perfect. Comporta-te normal. Cand esti suparat las-o sa te consoleze. Daca nu esti suparat FA PE SUPARATU' intr-o zi (te-ai certat cu mama, cu tata, cu colegul). Nu-i cere sfaturi, las-o sa te mangaie.

Bafta!