| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am o problema ciudata. De vreo 3 luni de zile sunt cu o fata impreuna, toate bune si frumoase pana cand acum o luna si ceva am observat-o ca sta cu telefonul in mana mereu cand ne intalnim si eu ma intrebam de ce. Ea vorbea cu 2 fosti iubiti ai ei, imi spunea ca este buna prietena cu unul dintre ei si cu celalalt o deranja cu mesajele si o stresa mereu. Cand i-am spus sa ii dea block celui care mereu o stresa si ii facea propuneri indecente prin mesaje ea spunea uneori ca ii da block si alteori spunea ca nu ii da block ca ii place sa faca misto de el.
Problema este aici ca ea a mers la cursuri la facultate, face cursuri in format fizic si intr-o zi imi spunea ca se vede cu fostul ei prieten care o streseaza cu mesajele si atunci am ramas putin pe ganduri si i-am spus sa aiba grija ca el o sa se ia de ea si atunci ea care pana atunci il vorbea de rau, acum ii lua apararea, spunea ca el o iubeste si ca nu ii face rau. Aici a spus ca amandoi o iubim si ala care o iubeste mai mult acela va ramane cu ea, apoi mi-a spus ca totul a fost o gluma. Aici ea spunea ca el are o alta iubita si ca nu mai are treaba cu el, dar pe telefon il are trecut "ingeras"...
Cu celalalt iubit vorbeste aproape zilnic, insa problema la asta e ca ea imi povesteste aproape mereu ce face el si pe unde umbla. I-am invatat si viata astuia.
Acum nu stiu ce sa fac, ma simt tare ciudat si nu stiu cum sa o prind in flagrant ca asta urmaresc acum, vreau sa o prind in flagrant si sa o termin cu ea, pentru ca am pierdut increderea in ea.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, ca nu-i nici seriozitate din partea ei, nici bun simt si nici iubire.

| Drimmero a răspuns:

Te cam ia de fraier sincer, ar fi cazul sa o incheiati ca asta numai iubita ta nu e.

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui si tu sa i spui in fata cum stau lucrurile si sa te distanțezi. E lipsa de respect din partea ei parerea mea, dar și tu îi permiți din moment ce nu arăți că te deranjează. Pe de altă parte putea să facă pe ascuns.

| Hutzy95 a răspuns (pentru Emma30555):

Ea pe ascuns vorbește cu el, când e la întâlnire cu mine doar cu telefonul în mana sta, și numele lui în telefon ca "ingeras" l-am văzut în momentul în care ea îmi arata niște poze pe telefon și a primit un mesaj de la el. Acum ma gândeam sa vb cu ea data următoare, dacă reacționează ciudat cred ca ii dau papucii. Ma aștept sa ma intrebe: "Da care e problema ta ca îl am eu trecut asa în telefon?" cred c adă a ma întreabă asta ii dau papucii definitiv...

| Emma30555 a răspuns (pentru Hutzy95):

Trebuie sa iei atitudine, uneori e bine sa arăți că nu accepti unele lucruri, trebuie să faci asta cu riscul de a te despărți, am impresia ca tu nu vrei totusi sa te desparți de ea. Poti face alt fel, da i libertate, pastrezi relație cu beneficii, si cauti si tu pe altcineva

| alexalx1234 a răspuns:

E curvă. Dă-i block peste tot și uită de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| pixelbundle a răspuns:

Distanteaza-te de situatia asta si de ea.

e clar ca este imatura emotional, are probabil si niste probleme cu modul in care se vede pe sine ( genul asta de femei are nevoie de atentie, nu de dragoste).

Mai important, ar trebui sa te analizezi pe tine, sa iti pui o intrebare veche de cand lumea "cine sunt eu?".

Te intreb : chiar esti tu tipul ala care a scris mesajul?

Cireste din nou mesajul postat de tine.
Daca tu consideri continutul drept adevarat,
ce soi de disperare iti intuneca judecata de a vedea lucrurile asa cum sunt?

Daca raspunsul meu ti se pare prea incisiv, adopta o cale de mijloc : incearca sa te distantezi de ea pentru un timp ( 5-6 zile e suficient ) si vezi reactia ta si reactia ei.

Pentru cineva tanar si indragostit cu adevat, timpul ala reprezinta a perioada cat o viata si o furtuna emotionala careia cu greu ii rezisti. Daca va fi asa (pentru ea si/sau pentru tine)... atunci sunteti indragostiti. Eu sper sa fie o doar perioada de clarificare...

Bafta

PS : daca raspunsurile noastre te ajuta cu ceva, considera ideea de a oferi ajutor altora