| Sunrise777 a întrebat:

Am o problema cu contul de Facebook.Am dat click pe un link postat de un prieten si de atunci nu imi mai merge FB imi zice ca am contul blocat. Asta imi zice cand intru pe cont:

Contul tău este blocat temporar.
Your account has been temporarily locked because we have detected malicious software on your computer. Malware is malicious software that tries to access your personal information, slows your connection, and could cause other problems when you use Facebook. Your computer can become infected with malware when you click or share spammy links.
To get help removing the malware, click Continue. Once the malware is removed, you can log in to your account.

Am incercat tot,antivirus Avast,SuperAntispyware, tot si nu merge. Funda + VOt happy

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ralucutza15 a răspuns:

Virusul "a m-ai facut" o victima!
Ai primit cumva de la prietenul tau un link in care scria "My special video"?
Daca da, inseamna ca ai cazut in capcana si ai luat un virus care circula pe tot Facebook-ul, care iti blocheaza contul.Asta este, nu e vina ta, nu aveai de unde sa stii.Administratorii Facebook-ului deja se ocupa de aceasta problema, dar tu deja ai luat virusul si nu mai au ce sa iti faca. Singura solutie este sa dezactivezi (dezinstalezi) Chrom-ul (sau browserul care il folosesti), si sa il instalezi din nou. Daca nu iti merge nici asa, schimba-ti browserul.Adica daca folosesti Chrom,instaleaza-ti Mozzila,sau invers.
Asa sigur iti va merge din nou.
Fii mai atent/a! Nu mai dati click pe toate linkurile si pe toate prostiile, daca nu stiti ce sunt! Ti-am dat doar un sfat.
"My special video" este un virus care iti afecteaza in special Facebook-ul.
Odata luat, contul tau va incepe sa raspandeasca automat, fara stirea ta, acel virus printr-un "link" ca sa spun asa, etichetandu-ti prietenii.De aceea i-a fost data aceasta denumire:my special video.Lumea crede ca este un videoclip cand de fapt este un virus.Lumea,din curiozitate, este tentata sa apese butonul, dar trebuie sa ne abtinem.Nu mai da click pe link-uri necunoscute! Sper ca te-am putut ajuta!winking

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Virus.
Dupa ce iti scanezi PC-ul (recomand un kaspersky rescue disc operation system free) incearca sa sesizezi la FB pe contact problema. Ei poate se ocupa intre timp de asta dar ajuta si sa aiba ceva de la user.

Succes!

| Voicu_Andrei_1994 a răspuns:

Poi poate ai postat ceva (limbaj neadgvat) iar persoana care ai insultat-o ti-a dat block

| Voicu_Andrei_1994 a răspuns:

Poate ti-a dat cineva block

| Sunrise777 explică:

Multumesc mult, am rezolvat.
Ralucutza15 ai primit funda big grin

| Ralucutza15 a răspuns (pentru Sunrise777):

Ma bucur mult ca te-am putut ajuta.Care dintre cele 2 metode ale mele ai folosit-o? happy