| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am și eu o mică problema la care as dori niște păreri.Acum câteva zile am încercat sa am primul contact sexual cu iubita mea,am făcut dus,ne am pus in pat,am început sa ne sărutăm,mângâieri,ajungând pana in situația in care sa i fac oral(nu e prima data,i am mai făcut și cu alte ocazii,însă cam atât)după gesturi părea ca savurează momentul,pana când îmi spune ca ii e rece,in acel moment m-am oprit,având impresia ca nu fac ceva bine,s-a ridicat și a mers la baie,a revenit inapoi in pat,însă fiind nervos pe situație am ajuns sa ne certam, eu având impresia ca e vina mea și acuzand o ca nu are atracție fata de mine, ea negând in totalitate acest lucru.Am reacționat eu greșit sau chiar nu e atrasa?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca si ea isi doreste sa mergeti pana la capat, cred ca ai reactionat destul de gresit.Lucrurile acestea nu se rezolva prin certuri sau acuzatii, ci prin discutii deschise, sincere, cu calm despre ce prefera si ce simte fiecare.Iti confirm si eu ca daca ti se face frig sexul nu e deloc fun, iar daca ai nevoie sa mergi la toaleta trebuie sa mergi si atat. laughing

Justificat era sa te enervezi si sa ajungi la concluzia ca nu este atrasa de tine sau nu vrea sex daca aveati cel putin 3 episoade in care ai initiat actul sexual si ea tot gasea scuze.Asa, fiind prima data, faptul ca te-ai enervat cu siguranta a omorat atmosfera si nici n-a ajutat deloc, pe langa situatia deja awkward, emotii etc.Mna, eu doar presupun.Repet, numai vorbind cu ea poti afla care este treaba in realitate.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mult mai fericiți dacă ați alege sa urmați planul Creatorului și ați face sex numai după căsătorie dacă chiar va iubiți.
In mod sigur e atrasa dat ii spune conștiința ca pe urma va regreta și se va simți vinovata și mai puțin prețuita.
Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de creator aduce vinovăție și nefericire pe termen lung. În loc sa o certi ca nu e atrasa mai bine decide-te sa fii bărbat responsabil și cere-o în căsătorie. Cine nu vrea, nu își poate asuma responsabilitatea căsătoriei nu merita din perspectiva Creatorului sa aibă parte de bucuria sexului.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani aveti?
Ea pare ca este nehotarata sau foarte micuta de varsta si cu o teama imensa sa nu ramana gravida.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai reacționat greșit și s-ar putea sa ramai cu buza-nfipta daca mai faci și pe viitor asta.

Corect ar fi fost sa ii spui pe un ton normal care este problema și ce nu a funcționat.
Faptul că ai făcut ca unul ieșit din grota (asta e adevărul straight face ),evident că ai făcut-o să se simtă și mai prost decât poate se simțise.
Știu că uneori poate fi frustrant când lucrurile nu ies cum vrei,dar cam asta e baza unei relații,comunicarea.
Așa că dacă e, comunicați înainte, spuneți dacă ceva nu e ok. Daca tii in tine, pe lângă frustrările pe care le cumulezi, mai și ajungi in punctul de a-ți exploda mințile de nervi, cam cum ai făcut tuhappy

| LordCristobal a răspuns:

Ai reactionat gresit si ai tras concluzii pripite care ti-au stricat momentul romantic cu ea. Poate fata a vrut sa faca o pauza sau nu se simtea in apele ei si a simtit nevoia sa retraga.
Cand un om nu vrea sa continue actul sexual cu tine nu e bine sa il acuzi de lucruri care ti se năzar.In schimb poti incepe o conversatie usoara ca sa detensionezi atmosfera.

| FindMyName a răspuns:

Ai reactionat gresit. Daca nu era atrasa de tine, nu mai ajungeati nici macar la o relatie.
Ti a spus sincer ce a simtit fata, temperatura trebuie sa fie moderata, nici prea cald, nici prea rece.

| CarmenCraciun a răspuns:

Nu inteleg cum unele fete accepta asa ceva!