| DanielIoann a întrebat:

Salutare, am si eu o nelămurire:
De vreo 3 saptamani am cunoscut o fata într-un bar, am dansat, ne-am sărutat etc, dar ea la un moment dat mi-a spus că are prieten, ca nu e interesată etc, am făcut ca si cand nimic nu mi-a zis si am continuat. In fine, am si plecat după putin timp ca am avut ceva treaba.
A doua zi mi-a scris ca prefera sa uite ce am făcut si ca sa rămânem doar prieteni, am zis nu vreau, nu sunt interesat de asa ceva si am lăsat-o balta, vreo 2 saptamani am uitat de ea, la un moment dat m-a sunat sa imi propună sa ne vedem sa bem ceva. Am zis ca nu pot ca eram la munca dar am decalat întâlnirea pentru pe seara, bun ne-am vazut am băut, am jucat un joc pervers de carti, etc după care am ajuns la ea acasa, ne-am sărutat, eram foarte excitat dar ea tot spunea ca ar trebui să ne oprim ca are prieten etc. Eu am mai continuat excitația era acolo dar mi-am zis stop, ma duc acasa, oricum suntem murdari ca nu făcusem dus are si prieten, e mai bine asa.
După aceea ne-am vazut aproape zilnic, nu am făcut sex ca nu a fost timp dar ne-am îmbrățișat pupici, deget in păsărica etc.
După aceea i-am spus sa vada ce face cu prietenul ei ca nu e frumos ce face, sa regleze situația.
A fost plecată un weekend si s-a gândit, la care apoi s-a intors si mi-a spus că l-a părăsit dar vrea da ramana singura si sa fim doar amici.
Nu inteleg nimic, unde am gafat sau fata e tâmpita? Dati-mi o parere.
Multumesc.

10 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nici ea nu știe ce vrea. Nu ti mai bate capul cu ea

| Andreeush a răspuns:

Cam ușuratică fata.
Ar fi trebuit să respecte relația pe care o avea în loc să umble cu altul.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă fata a cautat atenție la tine însemnă ca nu îl iubea pe iubitul ei.

Fata a realizat ca făcuse o greșeală ca a fost cu 2 bărbați în același timp.
Sau poate a rămas cu iubitul ei și te a dat pe tine afara happy

Nu stiu ce sa zic.

| OrdanKarris a răspuns:

Ai dat peste cea mai nesimtita forma de Attention Whore. E genul de femeie care ii place sa vada barbati cum se excita pentru ea, si exact cand sunteti pe punctul de a face sex, spune NU NU NU, n-ai voie, am prieten. Acum nu pot sa-ti spun daca ea vrea sa nu sa-l insele pe prietenul tau. Dar iti zic sigur ca nu vei primi nimic de la dansa. Unde ai gafat? Simplu. Primele doua dati cand ai refuzat-o spunand ca esti ocupat ai procedat excelent. In momnentul cand erati pe punctul de a face ceva si ea ti-a interzis trebuia INSTANT sa ii spui ca este o nesimtita si ca nu se fac chestii d-astea si ieseai instant pe usa. Apoi daca te bombarda cu telefoane, mesaje sau invitatii ii spuneai clar: ori va fi contact intim intre voi ori nu mai iesi nicaieri cu dansa. ASTA TREBUIA SA FACI. Ea este genul de femeie care se delecteaza maxim cand vede barbati cum se excita pentru ea, ca apoi ea exact in cel mai critic moment sa puna stop si sa bage placa aia cu prietenul. Daca are prieten, de ce naiba iti da tarcoale? Iar daca iti da tarcoale de ce baga placa cu prietenul cand trebuie sa iasa ceva? Aici gafezi, pentru ca NU IMPUI LIMITE FERME SI CLARE!

| DanielIoann explică (pentru OrdanKarris):

Cam ce m-am gândit si eu, lipsa de respect.
Oricum la raspunsul ei ca nu vrea decat sa fim amici cu toate ca tot week mi-a scris mesaje interesante si provocatoare i-am răspuns sec: ca nici eu nu sunt atras exagerat de ea dar nu asta conteaza cel mai mult, dar oricum multumesc de lămurire si nu ma mai cauta, amici no sa fim niciodată. Mi ai dovedit ce respect scăzut de sine ai si nu meriți nici macar cunoștiințe sa fim.

| OrdanKarris a răspuns (pentru DanielIoann):

Motivul pentru care o astfel de femeie iti trimite mesaje interesante si provocatoare este sa-ti ofere suficient motiv sa stai agatat de dansa, dar nu indeajuns incat sa traiesti cu impresia ca o poti avea. Abia cand te indepartezi de ea, cand o refuzi, cand o elimini, abia atunci te bombardeaza... "cu dragoste", atunci si DOAR ATUNCI! Iti ofera o cantitate redusa de momeala, suficienta cat sa te tina prins, sa-ti faci lucru de constiinta ca uite ce pierzi, daca nu ramai cu ea. Ai putea avea pasarica ei, iar cand vine momentul, nu o mai poti avea, dar ea deja si-a primit ce dorea: atentia si interesul tau sexual in ea, confirmarea ca e suficint de HOT cat sa stai dupa fundul ei, sa o gasesti suficient de HOT incat sa te excite, iar cand vine momentul sa-ti primesti si tu placerea din partea ei, ti se refuza TOT, asa, cu maxima nerusinare. Esti doar o unealta pentru dansa. Chiar si simplul flirt din directia ei nu este nimic altceva decat... momeala, provocare, te provoaca si iti injecteaza notiunea ca "uite ce pierzi", "uite ce ai putea avea", doar ca sa aflii cu stupoare, ca nu ai deloc parte de nimic.

Cand o femeie iti spune ca "vrea sa ramaneti amici" asta se traduce in felul urmator: "vreau sa continui sa te exploatez, fraiere, chiar daca nu ne-o tragem, chiar daca tu nu ai vreun beneficiu din partea mea, dar tu continua sa-mi oferi atentie, gratis, sa-mi raspunzi la invitatii in oras, sa fii sclavul meu cu care sa ma afisez prin oras la cafele, sa imi arati ca sunt suficient de buna, DAR NU PENTRU TINE, ci pentru... altii, continua sa-ti faci treaba, sclavule, singura ta utilitate pentru mine". - "Vreau sa ramanem amici"

| DanielIoann explică (pentru OrdanKarris):

Wow am rămas masca, metafora tv la "hai sa fim amici" Da un rap extrem se realist si de buna calitate sunt total de acord, de asta nici nu vreau sa aud de amici, mai bine sa se duca dracu decat sa fiu amicul ei...
Un lucru interesant ce vad in epoca asta e ca, altele la care le-am zis ca nesimțiți uite nu vreau o relație cu tine decat sexuală fără bătaie de cap daca nu nimic, frate interesant ca dupa cateva relatii sexuale vor relatie serioasa, daca iau invers cu cele cu care am vrut relatie serioasa Si am făcut atenție să mă port putin mai fin mai ok nu sa fiu un porc care i zice ca vrea sa i rupă curu ne împărțim după deget si ajungem amici.
Intrebarea mea e Atunci cum mai facem relațiile serioase, ca ori obținem doar sex ori amici laughing)
Apropo e vorba de franțuzoaice nu de fete de la noi, probabil ca o fi diferit la noi.

| OrdanKarris a răspuns (pentru DanielIoann):

NU, e la fel la toate femeile. Femeile cauta vita aia de rautate la barbat, cauta barbatul care sa nu se scufunde in iluzia aia de "poveste de dragoste", "care sa nu iubeasca cum iubeste muierea" happy Te porti frumos si arati interes, vrea amicitie, te porti ca un porc si faci EXACT ce vrei tu, se uda toata intre picioare, vrea sa fi inauntrul ei cat mai repede, apoi dupa ce esti inauntrul ei, devine atrasa de tine si vrea mai mult si de cele mai multe ori nu trebuie sa i se ofere mai mult.

| DanielIoann explică:

Sti excitație pe care i avea era a ei nu a mea ca băiat in seara respectiva, ca gemea si simțeam că e gata si ma trimitea acasa gen du-te acasă ca nu mai tin mult, plus cand ne vedeam era tot pe mine ma sărute pe gât imi mirosea parfumul, dar avea o reținere, nu se lasă sărutat cu limba... am 29 de ani ea 35 nu suntem copii...

| Goete a răspuns (pentru DanielIoann):

Atunci poti sa stii ca daca doar te joci cuo fata si nu i-o si pui, mai ales dupa ce o exciti asa, ai toate sansele sa iti dea papucii