| myworldis5784 a întrebat:

Salutare
Am si eu o problema mare ce ma bintuie de ceva vreme!
Please Help!
Sunt intr-o relatie de 3 ani, totul a fost bine, ne intelegem bine doar ca cu ceva timp in urma de cite ori iubitul meu dorea sa avem relatii eu il refuzam.motivul ca "Nu am mai avut relatii sexuale pina la el si imi era frica"
L-am respins de nenumarate ori dar baiatul a ramas tot cu mine ca sa-mi demonstreze ca are nevoie de mine nu doar pentru pat acum eu sunt de-acord sa am relatii sexuale cu el, chiar imi doresc asta mult mult, insa cind suntem in proces el si doreste si eu imi doresc sa facem dragoste la el nu mai merge (pina a nu-l refuza eu era totul okay)
Ce sa fac?
Oare am facut o greseala atunci si din cauza asta nu o sa mai pot face dragoste cu el niciodata( acum suntem impreuna)?
Ce ar trebui sa fac eu?
Ma adresez catre persoanele cu mai multa experienta in domeniu!
Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poate in acele momente este insotit de o doza de timiditate, datorata intr-o buna masura si refuzului tau. Incearca sa ai rabdare cu el si sa-i acorzi multa incredere, dar si multa pasiune. Sa-ti simta dorinta, nu neaparat in cuvinte, ci mai mult prin limbajul trupului. Esti o fata inteligenta si vei reusi.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu prea am inteles, vrei sa zica ca inainte i se planta si acum ca tu iti doresti sa caci sex nu-i mai functioneaza? asteptand atat de mult lucrul asta poate acum ii este frica sa te dezamageasca. intreaba-l pe el motivul, da-i incredere in el si incercati sa rezolvati problema cu un preludiu lung cu multe saruturi si mangaieri. nu-ti fa prea multe griji din cauza asta deoarece nu este nici primul si nici ultimul baiat care pateste asta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Aveţi răbdare. Probabil îi e frică să nu te dezamăgească. Încercaţi să lăsaţi lucrurile să meargă de la sine.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ar trebui sa treci peste frica asta ...se vede ca tine la tine foarte mult.nu stiu fa ca preludiul sa fie mult mai lung!

| constantyna a răspuns:

Cred ca el este crispat, lasa sa mai treaca timpul, fii diplomata si nu-l mai presa pe el, ca atunci cand el va simti nevoia va lua initiativa.

| adrian_3467 a răspuns:

Eu am patit la fel, mi s-a luat de relatie si de persoana si de tot, eram impreuna dar ...era un fel de obisnuinta ...asa se intampla cand este prea devreme cand este prea tarziu. discuta cu el cel mai bine si pune cartile pe fata un iubit este si un prieten. considera-l prietenul tau cel mai bun cu care discuti orice. Succes si da-mi un semn ce a iesit.