| myworldis5784 a întrebat:

Salutare

Am si eu o problema mare ce ma bintuie de ceva vreme!

Please Help!

Sunt intr-o relatie de 3 ani, totul a fost bine, ne intelegem bine doar ca cu ceva timp in urma de cite ori iubitul meu dorea sa avem relatii eu il refuzam.motivul ca "Nu am mai avut relatii sexuale pina la el si imi era frica"

L-am respins de nenumarate ori dar baiatul a ramas tot cu mine ca sa-mi demonstreze ca are nevoie de mine nu doar pentru pat acum eu sunt de-acord sa am relatii sexuale cu el, chiar imi doresc asta mult mult, insa cind suntem in proces el si doreste si eu imi doresc sa facem dragoste la el nu mai merge (pina a nu-l refuza eu era totul okay)

Ce sa fac?

Oare am facut o greseala atunci si din cauza asta nu o sa mai pot face dragoste cu el niciodata( acum suntem impreuna)?

Ce ar trebui sa fac eu?

Ma adresez catre persoanele cu mai multa experienta in domeniu!

Mersi anticipat!

Chiar numai stiu ce sa fac imi vine sa imi iau lumea in cap citeodata si sa ma despart de el.imi e frica oare va fi mereu pe viitor asa?!;-(

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate ca lui sa ii fie teama sa nu faci acest lucru ca o datorie si sa nu te implici. Poate crede ca vei regreta mai tarziu. Avand in vedere situatia se poate ca lui sa ii fie frica sa nu ai de suferit. Oricum aceste lucruri sunt de obicei de natura psihica. Ceva nu merge. Incearca sa afli ceva. Provoaca-l la unele momente de sinceritate. Sunteti un cuplu. Trebuie sa fiti deschisi unul fata de celalalt.

| Dan a răspuns:

Draga, fi pe pozitie, nu lasa dragostea sa moara, incearca sa vorbesti mai mult cu el despre dragoste si cand vine momentul ...foloseste prezervativul pentru protectia voastra.Mult succes!

| EUSIATIT a răspuns:

Medicul te v a ajuta daca sunt pb [daca nu cumva el merge la o alta persoana si e deja. descarcat.]

| babydollella a răspuns:

Stai linistita...sunt emotiile prea mari pentru el, incercati sa va jucati cat mai mult sa va obisnuiti unul ca altul si apoi o sa fie bine, mai ai rabdare si ai sa vezi...succes!