| xbox360 a întrebat:

Salutare, am si eu urmatoarea situatie. O iubesc foarte mult pe iubita mea si suntem de ceva timp impreuna (1 an jum) si de curand am avut discutie foarte serioasa despre un copil, casa si planuri pe care sa le avem pe viitor. Zilele astea am vazut o conversatie pe Facebook cu altcineva si discuta despre sex violent si multe altele ce m-au uimit. Am discutat despre asta si mi-a spus ca nu s-a intamplat nimic si nici nu o sa se intample. Ce pot sa fac. Ma simt groaznic. Nu imi vine sa cred. Intrebarea mea este: Ati cunoscut persoane pentru care v-ati creat o parere si erati convins ce fel de oameni sunt, iar peste timp sa aveti suprize din acestea? Ce ma sfatuiti? Stiu ca este doar alegerea mea, dar nevoie de cineva sa imi spuna.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Are și ea fantezii.
Vorbește cu ea - poate le dezvoltați împreună și nu mai caută sex virtual.

| Freya1 a răspuns:

Daca discutia aia despre sex a avut-o cu o prietena nu este nimic aiurea adica orce om are fantezi de care se simte oarecum jenat sau retinut sa le impartaseasca cu iubitul/a dar daca acea persoana era un baiat/barbat ar trebui sa te cam indepartezi de ea incet deoarece se poate ca acea persoana sa fie ceva mai mult decat un confident si si confident daca ar fi nu tare e ok sa fie de sex opus.Eu daca as afla ca iubitul meu vorbeste despre sex cu o alta fata ar fi jale. poate vorbi cu mine sau daca nu cu un prieten bun dar nu cu femei ca doar nu aia trebuie sa ii indeplineasca fantezia

| sofisis a răspuns:

Are fantezii pe care crede ca nu le poate impartasi cu tine. Sau poate nu simte asa o atractie d'aia animalica fata de tine si in subconstient se simte nesatifacuta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Discuta deschis cu ea pe tema asta si vezi ce isi doreste ea de fapt sa se intample in relatia voastra. Comunicarea e esentiala. Fara reprosuri si prejudecati absurde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea nu a facut bine. Trebuia sa bata macar un apropo azi, unul maine ( ma refer la fanteziile ei ). Nu sa taca si sa caute in alta parte ca poate o sa iti schimbi tu parerea despre ea daca iti zice. Naspa asa. Sau na, daca aveti peste 25 de ani si nu vorbiti serios despre ce va place, e putin zis aiurea de tot.

| kandaraki a răspuns:

In primul rand e oribil sa te bagi in spatiul ei personal, sa ii citesti conversatiile si etc.
in al doilea rand - ceea ce ai vazut la sigur are o explicatie, pe care o vei afla doar de la ea, nu iti face imaginatii cu diferite prostii. Discuta cu ea si atat.

| ShamelessQboy a răspuns:

Posibil sa te lamentezi degeaba sau e posibil sa aiba si ea fanteziile ei, mai bine i le îndeplinești tu decat altul!
Am avut si eu aventuri cu fete care mi-au cerut sa le îndeplinesc anumite fantezii care par ciudate pentru unii, si mai apoi sa imi spuna ca de fapt au iubit dar nu este așa deschis cu ea si nu îndrăznește sa-i spuna de cică ca nu ar intelege-o!

| Kimball a răspuns:

Daca fata are fantezi mai ciudate si dure e sigur 100% ca nu o sa ti le spuna pentru ca te iubeste( ori ce fata adora sa die dominata, apucata usor de gat cand face sex)

| MateiT a răspuns:

Sa zicem ca era o discutie in care era clar un gen de flirt sau o atractie sexuala intre cei doi
In cazul acesta sunt doua variante: ori e iresponsabila si vrea libeartatea aceea de a face ceva cand vrea foarte mult, sau a doua varianta e ca doar ii place sa vorbeasca asa, chiar sa flirteze dar fara intentii de a face nimic si doar o 'stimuleaza' sa vorbeasca lucrurile alea cu altcineva. Poate simte ca daca vorbeste cu tine acelasi lucru nu e la fel de interesant pentru ca sunteti deja impreuna. Vorbeste deschis cu ea, spune-i ca te nelinisteste chestia asta, spune-i tot, dar nu ii spune pe un ton de repros, dezamagire si nu o presa. Dar fii atent sa nu o patesti si spune-i tot ce gandesti si simti despre lucru asta, iar daca ea iti promite ca nu e nimic si nu poate fi nimic niciodata tu spune-i ca asta nu te linisteste, asta e si adevarul pana la urma, nu?
Sinceritate man, e cheia, no bullshit, iti zic din experienta... doar ca pentru mine s-a terminat fara happy end. Iti doresc sa ai mai mult noroc decat mine
Succes!

| MissMoon a răspuns:

In asemenea situații comunicarea este cea mai importantă. Discuta cu ea pe tema asta și afla ce își dorește.Incercati lucruri noi.Ca sa poti ajunge sa îl Cunoști pe cel de lângă tine trebuie sa te Cunoști mai întâi pe tine iar asta nu o poti face decât experimentând.Nu îți fie teama, încearcă sa aduci lucruri noi in relație. Oamenii au părți bune și rele depinde cum le privim.Nu trebuie sa o judeci dacă are fantezii, cu toți avem.Aflati împreuna care sunt ale voastre și sa nu va fie teama de necunoscut.Descoperitiva!