| Anonim53220 a întrebat:

Salutare. Am vorbit o vreme cu o tipa. Ne scriam cam zilnic, imi trimitea din senin poze, vorbeam prin poze cu text, povesteam cu orele, stateam pana la 3-4 dimineata si cate 2-3 nopti la rand. Eu eram convins ca e ceva ceva, cat de cat acolo. Dar dintr-o data s-a departat. Raspundea foarte greu, nu mai initia conversatii, era putin mai seaca, etc. Schimbarea a fost brusca, nici o zi diferenta. Mi-a povestit ea o problema cum ca a fost la ceva cabana si un baiat s-a dat la ea mai "indraznet" sa zic asa si cica a afectat-o. Eu am incercat sa o ajut sa treaca peste, sa rezolvam situatia.

In fine, dupa vreo 5 zile de cand am observat primul semn cum ca s-a stricat treaba eu i-am spus direct ca am observat chestia asta si daca totul este in regula sau pur si simplu nu mai are chef, lipsa de interes. Asta in conditiile in care cu 1 sapt inainte sa vad primul semn imi spusese ca ea vrea sa vorbim in continuare zilnic dupa ce i-am adus la cunostinta ca s-ar putea sa moara treaba daca o luam dintr-odata, cum am mai patit. (Plictiseala, lipsa de idei, etc...fiind la distanta). Dar totul s-a gatat ok.

Raspunsul ei la observatia mea cu privirea la comportamentul ei a fost ca sunt mai multe chestii, dar in mare parte ceea ce imi povestise + ca vrea sa schimbe ceva lucruri in viata ei, ca e complicat, etc.

Inteleg ca a afectat-o, dar nu stiu daca argumenteaza faptul ca tai legatura de tot cu cineva pe baza la asta. Ea mi-a spus ca imi va zice ea cand o sa fie totul ok si atunci mai vorbim ca lumea, ca inainte. Asta a fost acum aproape 1 luna. Eu am cam luat-o si o iau ca fiind vrajeala...adica nu-s prost, i-am spus si eu ca asta inteleg din niste semne de genul, ca e cam gata.

Acum eu sunt curios care sunt parerile voastre, e vrajeala sau nu? Are rost sa imi mai bat capul? Are careva o explicatie? Va rog fara "ba e clar, esti prost, cum nu iti dai seama". Am fost in situatii de genul de n ori, dar se bat cap in cap multe chestii pe care imi e greu sa le exprim aici, e prea mult. De multe ori uit de situatie cu timpul, dar totusi am vazut niste lucruri foarte speciale la ea si e pacat....Pana in momentul ala a fost foarte sincera cu mine in legatura cu lucruri mult mai personale si imi e greu sa cred ca ar minte in privinta asta dupa ce i-am aratat ca e totul ok daca e sincera indiferent de ce s-a intamplat. Am mai avut legaturi cu ea, gen ne mai trimiteam cate o postare/video, radeam putin dar nu tineam o conversatie calumea, cumva sec.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Relatiile sau conversatiile online au marele neajuns al distantei.Nu vezi ochii celuilalt,nu-i vezi privirea,nu-l poti atinge decat cu imaginatia si de aici tot felul de incurcaturi!
Si am senzatia ca fata ta te-a cunoscut pe cand era singura ca un cocostarc pe balta! I-ai fost un bun companion,ai ajutat-o sa isi depaseasca perfect orele de singuratate,a capatat iar curaj sa iasa printre oameni si,iesind,sa ia taurul de coarne.
Asa ca,in momentul in care s-a apropiat de ea,live, un baiat care i-a placut, tu ai devenit micul ei secret virtual si prietenul care la nevoie se cunoaste!
Nu mai avea nevoie de tine, asa ca s-a retras frumos si ca sa nu para magarita, continua sa tina legatura ca o prietena care pretinde ca-ti este.Ca nu e bine sa te piarda, nu se stie cand va primi, la propriu, vreun cartonas rosu si o sa aiba iar nevoie de tine, ca un bun amic ce esti!
Asta-i!

| Anonim53220 explică (pentru greece12):

Mersi de raspuns. Eu deja aveam in cap cam toate variantele, inclusiv asta pe care cum am mai spus, sunt aproape 100% sigur ca e cea corecta. Multumesc de confirmare, a fost de ajutor happy

| greece12 a răspuns (pentru Anonim53220):

Bun.
Imi place ca gandim la fel!happy

| Violleta2022 a răspuns:

Dragut, dar a fost doar un flirt, ca relatie nu se poate numii, atata vreme cat tot timpul a fost doar online.
Flirtul asta foarte rar se materializeaza, de obicei este pierdere inutila de timp, cum ti s-a cofirmat chiar si tie.

| Anonim53220 explică (pentru Violleta2022):

Corect, si eram constient ca era sansa mare sa se intample asta. Era acolo o sansa slaba sa se materializeze, a dat apropouri sa ne vedem si multe altele. Mersi de raspuns?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are rost sa imi mai bat capul? Nu.
Are careva o explicatie? Da, am eu. Așa se întâmplă cu iubirile virtuale online. Au o doză prea mare de fantezie și prea puțină realitate.

| Anonim53220 explică (pentru sadrian46):

Sunt sigur ca multe se materializesza...dar la fel eu am realizat ca sunt sanse destul de mari sa se duca pe râpă toata treaba, motiv pentru care nu sunt prea deranjat de ce s-a intamplat. Dar e bine sa vezi cateva pareri, explicatii din perspective diferite, etc. Mersi!

| Goete a răspuns:

Eu sincer n-am citit tot, dar am inteles ca ai ramas doar la scris si nici un pas sa va intalniti.
Mi se pare normal ca s-a distantat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut

Există câteva posibilități, unele mai plauzibile decât altele

Posibil ca ea să fii început ceva cu băiatul respectiv, ceva in care ea își investește multă energie și atenție, astfel nu mai are timp și pentru tine, mai ales dacă e ceva marcant pentru ea

Poate că e vorba și despre alte motive familiale sau de sănătate despre care nu vrea să vorbească

Poate că e o perioadă main dificilă pentru psihicul ei

Însă eu as merge pe prima variantă chiar daca nu e vorba de băiatul despre care ți-ar spus poate fi vorba de altcineva

Dacă merită sau nu energia și atenția ta îți poți da seama doar tu

Dacă doar tu faci eforturi pentru acesta relație indiferent de tipul ei, are sens?

Succes!

| Anonim53220 explică (pentru anonim_4396):

Da da, are sens. Mersi! Si eu tind sa merg cu a doua varianta. Dar nu cu baiatul ala clar? Big no no happy

| Saiko10 a răspuns:

Depinde te tine. vrei sa stai dupa ea sa vezi ce se intampla sau vrei sa renunti la treaba si sa iti incerci norocul cu alta. eu sincer as alege a 2 a varianta.

| Anonim53220 explică (pentru Saiko10):

Mda, cam aia am si facut. Simt ca am fost ca un suport emotional, sa umplu un gol, si cam aia am fost unul pentru altul daca stau sa ma gandesc... poate gresesc. Singura diferenta e ca eu probabil am fost disponibil ca sa fie mai mult de atat, daca era sa fie. Ea poate a gasit pe cineva care ii starneste pe moment mai mult intersul. Oricum ii foarte sucita toata situatia, nu imi mai bat capul? Doar ca ma intriga sa aflu care e treaba de fapt, am eu curiozitatea asta, poate ma ajuta si pe viitor sa stiu cum gandeste un tip de persoana

| Daz01 a răspuns:

Ce îți dorești de la fata asta? Să fiți împreună sau doar să vorbiți ca niște prieteni foarte buni?
Relația pe care ai povestit-o aici a fost doar pe internet, probabil că și ea a găsit în tine un confident, un timp care era acolo când altcineva nu era. Faptul că s-a schimbat instant cum a apărut un alt băiat, dovedește că are un caracter slab, neavând curajul să-ți spună sincer adevăratul motiv pentru care nu mai vrea să discute cu tine.
Eu cred că este pierederea ei că s-a comportat așa. Nu-i mai scrie și nu mai căuta explicații, oricum nu are curajul și caracterul să ți le ofere.
Încearcă să vorbești cu fete mai aproape de tine și cu care poți ieși la o întâlnire că altfel ți-o suflă altul, ca în situația dată. Succes.

| Anonim53220 explică (pentru Daz01):

Mersi, si sunt de acord. Eu as fi cautat mai mult, mi-a si dat de inteles sa ne vedem in anumite circumstante. Si faptul ca a fost doar pe internet e total random, asa a fost sa fie laughing nu asta am cautat dar de asta m-am lovit?