| Winners10 a întrebat:

Salutare. As avea si eu o "mica problema" daca pot apune asa. De ceva vreme nu am mai avut o relatie si imi e chiar dor, doar ca dupa cum am spus mai sus as avea o mica problema. Cand eram mai mic nu era aceasta problema, intram in vorba cu orice fata imi placea, fie ca cunosteam sau nu si povesteam de toate. Acum este invers...parca imi este rusine sa intru in vorba cu o fata, dupa clasicul " Buna, ce faci " nu stiu practic ce sa ii mai zic. Am mai trimis mici emoji gen inimioare pe insta si au raspuns si ele la fel, dar cam atat.
Poate ma ajuti si pe mine cu cateva raspunsuri, sper nu rautacioase. O zi buna...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa naibii instagramul si Facebookul ca astea va tampesc si va fac niste incapabili.
Traiti-va viata reala, iesiti afara, faceti-va prieteni, bucurati-va de soare si iubire, ca aia-i viata reala.
Subiecte de discutat sunt cate in luna si in stele, sa tot vorbesti minut de minut vreo 100 de ani si tot nu le epuizezi, doar trebuie sa-ti cuplezi creierul, cand iesi din casa, sa vezi cum iti vin pe limba subiectele.
Poti incepe prin a saluta politicos si apoi, prin a-i face un compliment fetei (totdeauna da bine si sensibilizeaza fata), apoi poti sa o intrebi ce a facut in ziua respectiva, cum merge scoala, unde are de gand sa meaga in vacanta, ce hobby ar, ce preferinte de mancare sau citit are, ce filme ii plac, ce actori, actrite si animale si tot asa: geografie (locuri vizitate, excursii, tabele, planuri de calatorii), istorie (muzee vizitate, caldiri vechi etc), literatura, prieteni si cate si mai cate.

| Dana1999 a răspuns:

Fii copilul de atunci! Fii liber! O sa ti vina pe parcurs.

| Reghqen a răspuns:

Exact așa eram și eu când eram mai mic, în plus eram rău de tot laughing
Până acum câtiva ani tot așa eram și eu(acum 2-3 ani), dar ma săturasem să fiu single, să nu sărut o fată, fără contacte sexuale.
Așa că am început să merg în cluburi, să dansez, să beau puțin ca să ma încălzesc și ma dadeam la fete, ma băgam în seamă cu ele, trebuie că ceea ce ii spui să fie spontan, să nu le gândești înainte, așa faci experiențe, așa înveți ce le place fetelor, ce le înteresează și cum gândesc.
Bineînțeles că acum nu mai merg în cluburi, ultima iubită am avut-o prima de carantină, ne-am lăsat deoarecr nu prea mergea între noi, o dădea în abureli și mie nu-mi place așa ca am încheiat relația. Să știi că nu sunt nici frumos, dar nici urât să zicem așa, asta demonstrează că dacă stii cum sa iei o fată ai șanse. Am prieteni care stă cu fete frumoase rău de tot, iar ei nu sunt cine știe ce, știi de ce? Pentru că știu cum să trateze fetele.
Deci fii spontan, nu te gândii înainte ce să le spui fetelor, crede-ma că nu te ajuta deloc, doar să rămâi în situația actuală. în plus fetele înțeleg asta, dacă ești spontan sau nu.
Spontaneitatea e cea mai bună și eficace tehnică.
Fă-le să râdă, dar nu in mod exagerat deoarece vei fii luat de clown, trebuie să fii serios și amuzant când trebuie.
Ține minte că fetele cu cât sunt mai frumoase cu cât sunt singure! Știi de ce? Pentru că nu stiu băieții cum să le ia, și că n-au curaj să se dea la ele, și poate că știu deja că nu au șanse cu ele. încearcă, nu se știe niciodată poate o să ai noroc!
Încearcă să fii din nou cum erai când erai mic, lasă rușinea la o parte că în 2020 nu abordezi nicio fatã.
Apropo nu fii prea gentil, nu le căuta prea mult fetele, nu le da prea multă împortanță că le plictisești, îți spun din propria mea experiență.
Tu trebuie să le topești pe ele, să cadă la picioarele tale, nu invers, nu tu să fii disperat după ele că pierzi istant.