| LordCristobal a întrebat:

Salutare baieti si fete!
Ce parere aveti de verificatul telefonului intr-o relatie? Ati verifica telefonul partenerului daca ati fi intr-o relatie?
Eu unul nu as fi de acord ca iubita sa imi verifice telefonul deoarece consider ca intr-o relatie trebuie sa existe incredere inainte de toate.Si nici eu nu as verifica telefonul iubitei.
Vreau sa stiu si parerile voastre iar cel mai bun raspuns primește funda.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Nu am acceptat si nu am sa accept niciodata asa ceva. Nu verific niciodata telefonul iubitului, nu cred ca el il verifica pe al meu pana la urma ne bazam pe incredere, iubire si comunicare.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Partenerul NU are nici un drept asupra telefonul tău

| ania a răspuns:

Noi nu ne verificam telefoanele dar nici nu avem indicii ca celalalt ar avea ceva de ascuns, care sa nu ne convină dacă am vedea. Niciunul nu am avut ezitări la a răspunde la întrebarea-cine te- sunat, ce ați vorbit. etc

| Violleta2022 a răspuns:

Asta inseamna lipsa de respect si incredere in omul iubit, ca-i ceri telefonul ca sa-l verifici constant. De ce?
Daca nu exista nici macar acest respect si incredere, atunci este o relatie de rahat si nu merita continuata.

| sierra1 a răspuns:

~nu as fi de acord ca iubita sa imi verifice telefonul deoarece consider ca intr-o relatie trebuie sa existe incredere~

păi Chris mamă, te contrazici: să fie incredere dar la o adică, să nu-și bage nimeni nasul in afacerile tale.

| LordCristobal explică (pentru sierra1):

Pai iti spun acum, telefonul e ca si intimitatea mea nu as putea lasa pe cineva sa imi zgandare intimitatea atunci cand vrea.
Si atunci cand nu te uiti in telefonulul partenerului e o dovada ca ai incredere in partenerul respectiv.
Si eu zic ca o relatie merge bine si asa.

| sierra1 a răspuns (pentru LordCristobal):

Tu declari "să fie incredere" dar fără tine! Spune mai bine că ne-ai păcălit cu afirmația de mai sus și te credem

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu aș verifica.

| mihai69 a răspuns:

100% de acord.
Chiar și într-o relație trebuie să existe o zonă privată.

| blackann a răspuns:

Evident ca nu-mi pasa decat daca am aflat ca ma inseala si atunci probabil as verifica. Poate constant, poate nu.

| iulia0514 a răspuns:

Nu știu ce e cu chestia asta cu verificatul telefonului la noi stau telefoanele pe masa dacă suna unul răspunde care e mai aproape de telefon, eu iau telefonul lui și trimit e-mail-uri fac cumpărături comenzi la fel și el cu al meu, niciodată nu s-a pus problema de ce ai umblat cu telefonul meu sau să ne ascundem unul de celalalt dar niciodată nu am stat sa verific toate conversațile sau toate apelurile sau cu cine comunica pe rețelele de socializare pentru ca pur și simplu nu ma interesează!

| popik50 a răspuns:

Nu am controlat niciodata telefonul celuilat, dar nici nu m-as simti bine ca cineva sa-mi controleze telefonul. Asta inseamna ca nu are incredere in mine. Cand increderea dispare, totul se duce la vale!