| anonim0015 a întrebat:

Ce mai faceti? Va rog frumos ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi ca o iau pe ulei de-a binelea! Este vorba de baiatul pe care il plac; pana acum, adica incepand de pe la Craciun cred simteam ceva pentru el si acum simt la fel, de fapt pentru cateva zile am crezut ca suntem impreuna! :-) Dar nu stiu ce a fost!
Era o saptamana ciudata, de lunea pana vinerea m-am purtat foarte ciudat si el la fel, adica sa aleaga sa stea cu mine in loc de fotbal? Asta e boala la baietii de la mine! A fost bine cat a fost se juca cu mine dar fara sa intreaca anumite limite. Apoi vinerea am fost cu niste colegi (2 mai exact si cu el) la o plimbare si acolo s-a purtat foarte dragastos cu mine ma mangaia isi lipea buzele de gatul meu dar fara sa ma sarute ceea ce mi s-a parut ciudat dar cu toate acestea nu am indraznit sa-l sarut eu!  Sambata eu am fost la un concurs intr-o localitate mai indepartata putin si am venit doar seara acasa dar pe drum m-a sunat sa ma intrebe cum a fost am vorbit cam 2 minute juma’ dupa care am continuat pe mess mai tarziu...
A doua zi am vorbit iarasi pe mess si mi-a trimis ceva gen kiss si eu m-am speriat si am zis: „tipu’, ai gresit butonu’ sau ce?" si a zis :"butoanele astea’s puse aiurea!" si apoi a iesit si el si eu si n-am mai vorbit despre asta...
Zilele astea a fost al naibii de ciudat eu ma purtam asa de dulce, dragastoasa cu el il mangaiam, ii arenjam freza chipurile si de’astea da’... nimic! Ieri imreuna cu niste colegi de’ai mei radea in continuu’ de mine si m-am suparat pe el. In dimineata asta m-a intrebat daca mai sunt suparata si eu i-am zis ca da sunt (oricine ar fi suparat pentru o faza ca asta!) si n-am mai vorbit deloc.
Chestia e ca eu il plac pe bune si nu stiu cum sa-i spun! Am fost organizat o excursie amandoi dar s-a bagat o curva si a stricat tot! (atunci vroiam sa-i spun ca-l plac!)
As vrea sa-i spun acum in zilele urmatoare dar cred ca e inca suparat pe mine si nervos! Nu stiu ce sa fac! AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

straight face Mda... esti incurcata raulaughing
Pei nu cred ca radea de tine poate radea (gen sa para el nu stiu... mai superior pe langa prietenii tai ca sal placi mai mult) parere mea e ca ai inteles gresit si/sau poate el a gresit (na ce vr omu mai si greseste nu so fii exprimat cum trebuie si ai inteles altceva)
Oricum te palce sigur si u il placi, deci du-te la el si spune-i ca vr sa fiti impreuna(pentru ca dupa faza cu mesuu de iai inchis gura si faza cu supararea te asigur ca el no sa vina la tine pentru ca sia pierdut incredea in el fata de tine) deci du-te la el sau il pierzi de tot.
Bafta

3 răspunsuri:
| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Pff.poate ar trebui s ail lasi cateva zile s auite.si sa ii treaca supararea.iar apoi ar trebui s aii spui ce simti sa nu ti`o ia altcineva inaintehappy

| An0nYmA a răspuns:

Ai fost foarte timida la inceput,dar am patit si eu asa ceva, trebuie sa-i spui ce simti! si vei vedea daca si el simte acelasi lucru. daca nu, vei vedea ca te vei simti mai linistita sufleteste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.e aiurea straight face tot el sa fie suparat si nervos? tu ce crezi?raised eyebrows tu sa faci pe suparata ca nu merge cu vrajeli din astea cu tinestraight face probabil ca te place, sau poate ca a facut putina panarama.
eu as zice sa astepti pana se va ruga de tine sa-l ierti sau te va cauta. isi va cere scuze. daca chiar ii pasa. atunci tu ii vei accepta scuzele si apoi ii zici ca`l placibatting eyelashes
bafta.:*