| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ma confrunt cu o mare problema... Nu reușesc sa întrețin relații intime cu iubita mea din cauza ejaculării, vine foarte repede. Am încercat mai multe metode dar nu am reușit nimic, ce pot sa fac? Am momente când după un minut îmi vine si altele în care nici nu ajung la penetrare și ejaculez. Nu știu ce sa mai fac și as avea nevoie de un sfat.

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar dupa prima ejaculare, dar dupa a doua, nu rezisti mai mult? Fa o laba inainte de a te intalni cu ea.
Oricum, eu zic ca tu si prietena ta sa "va jucati" cat mai des, fara presiunea penetrarii, ci bucura-te de corpul ei, bucura-te de a o atinge, de a o tine in brate, de a o saruta...invata sa te simti confortabil atunci cand o tii in brate, fara emotie negativa, fara graba de a i-o baga. Sper sa te ajute si ea, sa nu te grabeasca, sa nu puna presiune pe tine...sa te lase sa iei lucrurile in ritmul tau. Te-as sfatui de asemenea sa incerci sa compensezi prin sex oral. Daca nu poti altfel, macar sa o satisfaci dandu-i limbi.

| MariusStef12 a răspuns (pentru wildthing):

Da după ejaculare este mai ok singura frica pe care o am este sa nu rămână spermă pe penis după spălare, dar facem protejat. Crezi ca medicamentele sau spray-ul este o soluție?

| wildthing a răspuns (pentru MariusStef12):

Si ce-o sa faci...o sa iei medicamente de fiecare data cand faci sex? Presupun ca esti foarte tanar, nu vreun bosorog. Ideea este sa gasesti o solutie sa functionezi fara medicamente. Alea trebuie sa reprezinte ultima solutie, dupa ce ai epuizat orice altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Vei reusii sa tii mai mult daca te potolesti cu masturbarea si te focusezi pe sexul cu partnera ta.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia ta, este bine da consulti un medic urolog. El, este in masura sa-ti spuna ce este de facut cu penisul tau.

| Goete a răspuns:

Si dupa prima ejaculare? Continua, pana la a doua rezisti mai mult

| intrebcenustiu a răspuns:

La fel si eu... nu ai ce sa faci, e din lispa experientei si a masturbarii. timpul le rezolva pe toate

| PaulCos a răspuns:

Daca vrei sa rezolvi o problema de genul asta va trebui mai intai sa definesti si sa analizezi cauza! Apoi inlaturarea cauzei va elimina efectul. Nu cumva disperarea si dorinta necontrolata sunt cauzele?!
Linisteste-te si incearca sa gandesti cu creierul ca sa poti intelege ce se intampla! Femeia are nevoie de atentie, de siguranta, de iubire. Tu ai nevoie de performanta sexuala masurata in minute?! Asta rezulta o mare incompatibilitate, nu?! Pai, atunci relaxeaza-te si incearca ceva nou. Incearca sa faci femeia de langa tine fericita, gandind ca ea nu ca tine. Poate suna complicat, dar vei intelege intr-un final ca dorinta sexuala ridicata la rangul de scop in viata sunt nocive in viata barbatului. Stii ca exista un proverb ce spune ca pofta e mai mare decat stomacul?

| AntonioCovaciu a răspuns:

Te masturbezi des la filme porno? Dacă da înseamnă că creierul tau e programat să facă asta astfel încât să ai un orgasm, dopamina e de vină

| MariusStef12 a răspuns (pentru AntonioCovaciu):

Da... din păcate am făcut asta foarte mult timp. De o perioada m-am oprit. Ce as putea sa mai fac?

| AntonioCovaciu a răspuns (pentru MariusStef12):

Cât de des o faceți? E posibil că după o perioadă să devii sensibil la ejaculare prematura. Mai încearcă e doar un stagiu, evita pornografia și masturbarea, provoacă multe daune psihice și fizice.

| MariusStef12 a răspuns (pentru AntonioCovaciu):

Pai nu foarte des dar mai mereu se sfârșește cu o dezamăgire din partea amândurora... Cred ca o sa încerc sa ejaculez cu o ora înainte sa vedem dacă este mai ok Îți mulțumesc mult!

| Goete a răspuns (pentru MariusStef12):

Masturbarea e foarte buna pentru a invata sa iti controlezi ejacularea - daca nu o faci gen da-i da-i sa termin cat mai repede - daca o faci asa, AntonioCovaciu probabil are dreptate