| Carmen a întrebat:

Salutare. Credeti ca este bine daca i-as spune prietenului meu ca nu-mi place faptul ca este cam zgarcit? Bineinteles, nu sa-i spun asa direct, ci intr-un mod elegant, subtil. De Craciun nu mi-a luat nimic, zice tot timpul ca nu are bani, ca totul i se pare scump, cinste i-am mai facut cateodata, dar el nimic. Nici macar o floare sau o ciocolata asa ca gest, nu ca as fi materialista.Ma simt cam aiurea. Orice mica atentie conteaza mult pentru mine si nu numai. Cateva sfaturi...

Răspuns Câştigător
| razvan1305 a răspuns:

Mie ca baat mi-ar placea sa mi se spuna asta subtil, sa ii zici ca in ultimul timp nu l-ai simtit aproape, sa indepartat de tine, si el va spune obligat ca nu, nu eu te iubesc etc. si atunci ii dai bomba zicandu-i, pai nu miai DAT prin nimic de inteles ca ma iubesti, nici macar o mica floare,. Si atunci o sa se simta si eu as veni cu flori a doua zi

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mergi la unul care-i director de bancă.
Poate chiar nu are bani! Mai ales că spui că se plânge că nu are bani!
Suntem în nişte vremuri în care cea mai mare parte a oamenilor au probleme serioase cu banii!
Salut.

| Crisu a răspuns:

Poate chiar nu are bani.Pana la urma, de cat timp sunteti impreuna? Trebuie sa fie o perioada mai lunga de timp, daca ai pretentii materiale. E alegerea ta ce vrei sa faci. Daca vrei sa-i spui, spune-i! Chiar daca o sa se simta cam aiurea, si tu la fel. Dar nici sa stai asa, cum nu iti convine.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
Eu as proceda in felul urmator:intai i-as face lui un cadou sa ii vad reactia si sa vad daca imi ia si el ceva, nu conteaza ce, poate sa fie o floare, poezie, bratara facuta de el orice, gestul conteaza. Apoi daca vad ca nu si nu, as vorbi cu el sa vad daca chiar e zgarcit, nu tine la mine sau nu are bani.

| OzVrajitorul a răspuns:

Da ar fi bine sa vorbesti cu el, nu vad ce scuza are de nu te-a luat nimic de craciun.Sa nu profite de tine sa fiu sincer cu tine este cam nesimtit.tongue

| Lucian4 a răspuns:

Da, din ce spui tu, pare a fi zgărcit. daca zici ca nici flori sau ciocolata.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuney am vz un film in care era un baiat care chiar nu avea bani dar i'a daruit iubitei un trandafir rosu si crezi ca este chiar mai dragut decat un ceas scump sau etc. sper ca ti'a fost de folos sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce varsta ai tu ce varsta are ...adica daca inca esti la liceu sau mai mica gandeste-te ca el poate nu are o stare financiara la fel de buna ca alti sau ca tine... dar tu ce i-ai luat lui >?