| alexandraad a întrebat:

Am o relație de 1 an și câteva luni. Pot sa spun ca iubitul meu e super zgârcit și nu e vorba ca nu ar avea bani, nu are loc de munca și practic se descurca cu banii părinților. Același lucru și la mine și nu ma plâng. Nu e vorba ca as fi materialista sau ceva dar parca prea exagerează. Eu simt nevoia sa mai iau câteodată ceva dulce, orice pentru amândoi, el nimic. Pentru ziua lui m-am chinuit sa strâng câțiva bani sa iau ceva frumos, de Crăciun s-a simțit și el și mi-a luat ceva și apreciez gestul. Acum de Valentines Day nimic, ma mai cheamă și Valentina, nu cer lucruri scumpe, dar o atenție mică, orice. Când vezi ca toate au primit ceva sau când ma întreabă ai mei sau cunoscuții ce mi-a luat, ma simt extrem de nasol. Nu as sta cu el pentru asta, dar parerea mea e ca fiecare gest mic contează. Eu cel puțin n-as sta așa și i-as lua ceva, chiar și cu bani putini. Care sa fie problema la el?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai sunt și oameni de ăștia care nu se simt aparent. ai putea să-i trimiți ss-uri de pe insta cu cadouri primite de alte fete și să zici „uite ce buchet/cadou frumos" și vezi cum reacționează

| croissant a răspuns:

Ce varsta aveti?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sau nu l-a educat nimeni, sau este un excentric la care nu îi pasă de asemenea convenții. Dar dacă sunteți ambii întreținuți de părinți, nu are, nu simte valoarea banilor, la fel ca atunci când i-ar câștiga prin efort personal.

| Andreeush a răspuns:

Câți ani are?

| Anonima91837 a răspuns:

Buna!
Haide sa iti povestesc ceva si poate tragi o concluzie
Am fost impreuna cu un timp cateva luni bune,imi lua tot ce mi doream
orice moft el mi-l facea
dar dupa toate lunile astea,am simtit ca e fals cu mine
mi as fi dorit ca de v day sa nu mi fi luat nimic,dar macar sa ma iubeasca sincer si curat
daca ai dragostea lui sincera, ai tot ce iti poti dori
ti am zis, as fi dat orice sa nu mi ia nimic dar sa ma iubeasca cum o faceam eu
intr adevar, e urat nici macar un trandafir dar ca poti rezolva aceasta problema ii poti explica
el vazand ca taci, crede ca e totul ok si nu te deranjeaza
incearca sa ii spui că un trandafir si o ciocolata nu era o avere mare, asta ar trebui sa l faca sa se simta putin la obraz și să nu mai repete