| carbon21 a întrebat:

Va rog sa-mi dați un sfat, sunt intr-o relație de un an jumate cu o fata, i-am propus după un an cam așa sa facem dragoste, ea fiind virgina. Dar tot m-a "prostit" facem luna asta in data cutare, după in luna viitoare după tot așa" cam de trei patru luni tot așa. De înțeles ne intelegem, mângâieri și patting au fost din prima săptămâna de relație. Nu știu care ar fi problema, am întrebat-o. Mi-a zis ca nu ii pregătită, după mi-a zis ca ii și ca vrea sa o facem, mi-a zis ca ii puțin îngrijorată sa nu rămână gravida i-am zis ca iau prezervativ. Într-adevăr de "prostit" ne prostim aproape de fiecare data când suntem singuri. Sa fie o greșeală din partea mea ca am poate exagerat cu astea, sau se simte presata? Un sfat sau sa ma lămurească cineva, fără "las-o, te va lasă și din aste"!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ea considera ca inca nu este pe deplin pregatita si din acest motiv nu este dispusa sa-si inceapa viata sexuala, cel mai indicat sfat in astfel de situatii este cel de a mai astepta. Sexul este intretinut cu scopul de a provoca placere si satisfactie si nu sa stea in permanenta cu frica-n san si acea senzatie continua paranoica ca ar pati ceva inacceptabil la varsta ei. Mai asteapta si procedeaza cu mai mult tact. Probabil ca va intelege pana la urma ca in orice relatie de cuplu adevarat activitatea sexuala are un rol foarte important si din acest motiv lipsa ei poate avea ca urmare slabirea sau chiar destramarea cuplului respectiv. Sanatate!

| sofisis a răspuns:

Clar se simte presata si e clar ca nu e pregatita. Nu te-a "prostit". Pur si simplu e ceva delicat si a incercat sa amane momentul fara sa te faca sa te simti prost sau sa te refuze categoric.
Eu zic sa o lasi, sa nu o mai presezi.

| ywar a răspuns:

O presezi si te lasa in offside! As spune ca se urca hormonelul pe tine si tu de fapt asta urmaresti. In rest tzaca-paca. Daca nu face sex incinge-o ca la tara!

| siriusblack98 a răspuns:

Voi astia care le asteptati cu anii pana sa faca sex cu voi, meritati o statuie bro.Nu stiu cum aveti atata rabdare si indulgenta.Mie unul mi se pare imaturitate si atat. Odata ce nu stii si nu te poti hotara daca faci sau nu un lucru cu un om dupa atata timp, este clar imaturitate.Eu unul m-as reorienta, n-as sta sa-mi pierd vremea cu fetite indecise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur se simte presata, daca era pregatita initia singura

Răspuns utilizator avertizat
| VladuCristianCo a răspuns:

Daca mentionai varsta era mai bine asa imi dau cu concluzia are sub 18 ani nu vrea sa isi strice corpul 2 i este teama de parinti

| carbon21 explică (pentru VladuCristianCo):

Are 18

| carbon21 explică (pentru VladuCristianCo):

Ce corp sa-și strice, încă crezi ca, sexul sau dezvirginarea te schimba fizic? Ii grav atunci

| VladuCristianCo a răspuns (pentru carbon21):

Daca nu este facut la momentul potrivit cand simte nevoie poate afecta... exemple sunt multe in tara asta...

| Goete a răspuns (pentru carbon21):

Crede ca se strica daca o gauresti :p

Vorbind serios, daca o iubesti si tot faceti petting si te satisface altfel, mai da-i putin timp.