| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
De ceva vreme imi place de o fata. [ea are 14 ani, eu implinesc tot 14 in iulie]. Din cate stiu eu, si din ce am vazut pe facebook, e cu cineva, nu-l cunosc. Astazi m-a intrebat daca mergem de la ore, la o cafea, si am mers la Pizza Plus. Am mancat o pizza, cate o cafea si la sfarsit, ea a dorit un cola. Am platit eu 20 de lei dar mai trebuiau 4 lei si i-a dat ea. Am condus-o acasa. Pe drum tot vroiam sa o iau de mana dar sunt mai rusinos de felul meu si n-am putut. La scoala suntem ca si niste frati, ne intelegem bine, ne mai imbratisam, etc.
As dori niste sfaturi, daca se poate de la fete happy, dar si baieti daca stiti si nu va bateti joc big grin. Daca puteti sa-mi ziceti daca-i place de mine, si cum sa fac sa nu mai fiu asa de rusinos. pe scurt, cum sa o cuceresc big grin?

Dau funda la cel mai bun raspuns happy. Ajutooor va rog sad!

Răspuns Câştigător
| Norvegianul a răspuns:

Trebuie sa-ti invingi teama, alta solutie nu este. Daca ai recurge la faze gen sa-i spui pe mess sau printr-un prieten ar fi mult mai rau. Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa-i arati ca o placi. Data viitoare cand va intalniti poti s-o iei de mana si sa te uiti la ea intr-un fel mai special decat te uiti de obicei, sa va imbratisati mai des, sa-i faci complimente si altele. Faptul ca esti rusinos se poate trata doar exprimandu-ti sentimentele. Chiar daca fata nu te place ea o sa te respecte fiindca ai putut sa-i spui ce simti. Lucrul asta il intalnesti destul de rar la baieti, majoritatea recurg la metoda cu mess-ul sau sms-urile. Plus ca tu ai fost dragut cu ea si ai dus-o la pizza. Nu ai de ce sa te temi, va intelegeti bine, nu ai ce sa pierzi. Daca vrei sa mai vorbim despre asta poti sa bagi id-ul: lizard_crime

5 răspunsuri:
| Iliescu_Cristi_1992 a răspuns:

Zi ce simti ca dupa aia intelege altceva

| R7R12 a răspuns (pentru Iliescu_Cristi_1992):

Chiar crezi ca pot sa zic sad?
Sunt prea rusinos. nu as putea

| Iliescu_Cristi_1992 a răspuns (pentru R7R12):

Macar dai un bilet sau pe mess

| R7R12 a răspuns:

Inca ceva: cand am condus-o acasa, am ajuns in fata blocului ei si a plecat pur si simplu, doar ne-am salutat. Cred ca e important si asta :-ss

| CheckInTheMirror a răspuns:

Pai sti sigur ca are iubit? Daca chiar are iubit de ce ar iesi cu tine? Acum cand ai zis chestia aia ca sunteti ca si frati m-a pus pe ganduri.Deci ea are un iubit (daca stii tu sigur ca are iubit big grin ) si are si un prieten foarte bun ( adica tu)Cu iubitu se saruta, bla bla bla, etc si cu tine iese in oras, se plimba deci suntei doar amici.Acum, trebuie sa incerci sa fi mai indraznet. Fa-ti curaj si du-te la ea si spune-i: Spune-mi ceva sincer... Daca ai iubit de ce iesi cu mine? Si vezi ce iti raspunde.Incearca cumva sa ii spui ca iti place de ea..acum nu stiu cum sa ii zici.Bafta!