| EdgarAllan a întrebat:

Salutare.

De la varsta de 16-17 ani am inceput sa chelesc si deja la 18 am inceput sa port chelie pentru ca era destul evident. Acest lucru m-a afectat destul de mult social vorbind. Intotdeauna am aratat mult mai matur decat eram de fapt si persoanele care nu am cunosteau, ma tratau intotdeauna ca pe un adult si asta m-a impins sa dezvolt un caracter mult mai matur in ciuda faptului ca eram doar un copil. Nu doar chelia ma face sa arat mai batran, pur si simplu am un aspect imbatranit (cel mai evident lucru fiind tenul lipsit de colagen).

Lucrul asta m-a afectat sa am o relatie. Intotdeauna am fost privit ca un barbat in toata firea. Acum, dupa cativa ani lucrul asta inca ma afecteaza. Arat cu 15-20 de ani mai mare decat sunt desi duc un stil de viata foarte sanatos. Atat din punct de nutritional cat si sportiv. Mai pe scurt, nimic ce pot imbunatati. Singurele fete care mi-au dat de inteles ca ar fi atrase fizic de mine erau destul de mari. Diferente de varsta fiind de cel putin 10-15 ani. Si asta fara ca ele sa stie cu adevarat varsta mea ci la o prima impresie.

Nici nu stiu de ce am scris chestia asta, pentru ca nu stiu ce ajutor as putea primi, intrucat nu sunt multe lucruri ce le pot schimba si nici asteptari nu mai am. Totusi ma ajuta psihic daca mai impartasesc chestia asta si cu alte persoane.

12 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Mergi la dermatolog pentru tratament. Nu ai cum sa ai pielea lipsita de colagen, ai arata ca cineva de 100 de ani
Renunta la zahar si tot ce e rafinat, distruge colagenul
Poti incerca dermaroller, ajuta in refacerea pielii, daca ai piele ridata

| EdgarAllan explică (pentru Dana2103):

Primul lucru pe care l-am facut a fost sa merg la dermatolog. Unele probleme se pot rezolva, altele nu. In cazul meu e genetica treaba. Ce voiam sa spun e ca tenul meu are mai putin colagen decat ar fi trebuit sa aiba la varsta pe care o am. Cam ca a unui om de 40-45 de ani. Sa mai adaug si faptul ca am o barba care creste pana in apropierea ochiului si contribuie la aspectul de ten lipsit de colagen.

Dupa cum am specificat, urmez o nutritie sanatoasa, precum si un stil de viata sanatos. Chiar nu am ce sa sa schimb mai mult de atat.

| Dana2103 a răspuns (pentru EdgarAllan):

Vezi cum poti creste natural colagenul. Sunt si suplimente cu colagen.

| EdgarAllan explică (pentru Dana2103):

Am incercat orice, crede-ma. Am devenit expert in cosmetica laughing.

| Bariel a răspuns:

Da ne o poza cu tine

| AlexValentinn a răspuns:

Si daca te plac femeile mai mari care e problema? Sunt atatea femei intre 30-40 de ani care arata tipla esti nebun, bomba mai bomba ca multe de 20 de ani. Sunt unele si la 50 care sunt bombe sexy. Ar trebui sa te bucuri ca te plac femeile mai mature ca sunt mult mai bune la pat, nu sunt asa fitoase, sunt destul de futacioase, si sunt mature evident nu o sa vezi copilarisme la ele. Deci eu zic sa te folosesti de avantajul acesta ca te plac femeile mai mari. MILF-urile intotdeauna au fost cele mai bune la orice, nimeni nu le intrece.

| EdgarAllan explică (pentru AlexValentinn):

Sa fim seriosi...
As putea sa iti dau un raspuns argumentat contra tuturor "beneficiilor" pe care mi le-ai insirat, insa o sa iti pun o singura intrebare scurta care raspunde la tot : Tu ce ai alege dintre o masina veche de 30 de ani, cu piesele ruginite si acelasi model de masina noua si nefolosita?

| AlexValentinn a răspuns (pentru EdgarAllan):

O intrebare total pe langa, nu poti compara niste fiare cu oamenii. Oamenii au o inteligenta, devin mai experimentati cu fiecare noua experienta, au creier si gandesc. Masina este un obiect, care rezista mai bine sau nu in functie de propietar, nu de ea insasi. Anyway, pe mine nu ma deranjeaza ca nu iti plac femeile mature.

| EdgarAllan explică (pentru AlexValentinn):

Ce voiam sa zic e faptul ca nu beneficiez de absolut niciun avantaj fata de cei care arata mai tineri ca mine si sunt mult mai limitat in alegeri.

| Pantagruel a răspuns:

Poate unii iti zic ca nu e o problema asa mare, important pentru tine este ca tu percepi asta ca pe o problema. Incearca totusi sa cauti si partea pozitiva ...ai acces la milf happy

| StefanAdam a răspuns:

Eu ma confrunt cu inversul problemei tale, desi am 21 de ani arat de 16 si primesc mesaje de la fete de 14-15 incontinuu, as vrea sa ma placa si pe mine femei mai in varsta putin

| harukodaniel a răspuns:

Nu prea conteaza asa mult aspectul. Si eu am probleme cu parul. Dar m-am tuns scurt maxim. Femeile vor barbati, nu pulaci. Trebuie sa incepi sa ai atitudine si sa gandesti pozitiv. Sunt barbati urati rau de tot care au femei frumoase. Lasa problemele astea si dai tare de tot pe sala si citeste carti. Asa imi facusem si eu frustrari din astea cu parul. M-am tuns blana chel, trag tare la sala, am bratele tatuate si arat la 20 de ani, de 30. Asta nu m-a impiedicat sa am parte de femei. Spor frate! GANDESTE POZITIV SI TRAGE TARE DE TOT