| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.duminica trecuta m-am jucat cu prietena mea.Adica,ea era goala iar eu eram in lenjeria intima care era imbibata in lichidul preseminal...ea s-a frecat cu vulva de penisul meu care era acoperit de lenjeria intima.De 4 zile spune ca o dor sanii si simte ca se intaresc..mentionez ca trebuie sa ii vina ciclul.Este foarte stresata si tot se gandeste ca a ramas insarcinata.Joaca s-a produs FARA penetrare, doar cu atingeri si mangaieri.Din cauza stresului si a emotiei exista posibilitatea de a intarzia ciclul? Exista sansa sa fii ramas insarcinata? VA ROG nu raspundeti la misto... vreau raspunsuri serioase si fara glume.Mersi,

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ati avut parte de un petting ceva mai avansat si asta e tot.
Ar trebui sa stiti amandoi ca simptomele de sarcina pot fi confundate initial cu simptomele sindromului premenstrual,de unde si confuzia cu sanii intariti,dar din moment ce isi asteapta menstruatia,ar fi bine sa se linisteasca.
Stresul e unul din factorii seriosi care duc la dereglari hormonale si aceste dereglari hormonale duc la intarzierea menstruatiei,lucru care ar face-o sa se streseze si mai tare,e un cerc vicios.
Asadar,sa isi astepte calma menstra si sa nu se mai agite, sansele de sarcina in cazul vostru sunt foarte mici, aproape inexistente!
Dar, sa aveti ceva mai multa grija, imprudentele au loc atunci cand uiti si de tine si de ele!

| felfalus a răspuns (pentru greece12):

Am uitat sa specific..in data de 14 septembrie ne-am "jucat" asemanator...mentionez ca era ultima zi a menstruatiei

| greece12 a răspuns (pentru felfalus):

Nu are vreo relevanta ca v-ati mai jucat,important e sa fiti prudenti de acum inainte, mai prudenti adica, si de data asta, efectiv sa o linistesti, are probabil simptomele de dinainte sa-i vina menstruatia, o sarcina are nevoie de mai mult timp si de mai multe imprudente, ca sa-si declare prezenta.
Bine?
happy

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a avut loc o penetrare, nu are cum sa fie insarcinata.

| halogen001 a răspuns:

Daca nu a fost cu penetrare e ok - nu a ramas insarcinata. Ciclul poate sa inarzie uneori - nu-i nici o problema. Daca ajungeti la penetrare folositi prezervativul altfel puteti avea probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

RASPUNS FOARTE SCURT si direct si sincer: NU A RAMAS, nu avea cum, sub maniera explicata de tine era IMPOSIBIL 101%. Daca a ramas (fara gluma), nu este cu tine, clar. Nu va ambalati, rabdare.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu! Mai serios de atat?!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Foarte mici daca doar asta ati facut

| IoanaCristina26 a răspuns:

Pff..sa stii si tu ca spermatozoizii aia desi microscopic arata ca niste viermisori care se misca, nu sunt! In cazul in care nu s-a produs nicio penetrare, sansele de a ramane insarcinata sunt ff mici, aproape nule.
Evident ca stresul si faptul ca se tot gandeste la ideea ca a ramas insarcinata ii pot intarzia menstruatia.
Cel mai probabil sanii o dor intrucat anunta venirea menstrei. Daca ii intarzie menstruatia mai mult de 10-14 zile sa faca un test de sarcina(din prima urina de dimineata). Desi, repet..nu cred ca este cazul.
Aveti grija, inainte de a face prostii mai bine va documentati!

| felfalus a răspuns (pentru IoanaCristina26):

A fost o simulare, eu in chilotii umezi, ea goala...deci nu sunt sanse?

| RaapHaeLL a răspuns:

Daca pui intrebari la misto
ti se va raspunde la Stoo
Deci e posibil, sa ramana insarcinata
cu prostia ce o dezvolti de ceva vreme

Ai stat mult sa clocesti asemeanea poveste?

| felfalus a răspuns (pentru RaapHaeLL):

Nu e la misto, e adevarul..chiar asta am facut, nu am clocit nimic