| celmaiscurt a întrebat:

ieri am facut sex cu partenera neprotejat timp de 10 minute, am ejaculat surprinzator de repede, dar nu in vagin! pana aici nu sunt probleme. dupa o ora, o ora jumatate am facut-o din nou sex, nici de data asta nu am ejaculat in vagin. intrebarea este: poate sa ramana partenera insarcinata, daca nu mi-am spalat penisul de spermatozoizi de la primul act sexual? (mentionez ca am urinat de 2 ori inainte de al doilea act sexual) sper ca am fost destul de explicit. va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru primul contact sexual: risc de sarcina intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gasea ea. Pentru al doilea, risc de sarcina intre 4 si 50%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sper că ea nu se afla la ovulație!
Cât de bine ești stăpân pe metoda coitului întrerupt?
După urinare de ce nu te-ai spălat? Ți-a fost lene?
Pa, pa.

| Fabian20 a răspuns:

Eu doar m-am sters dupa prmu act, nu am urinat si nu m-am spalat iar dupa 30 de minute am facut'o din nou...ce'i drept i-a intarziat memstruatia vreo 2 saptamani, am luat putina teroare dar pana la urma totul a fost ok...deci slabe sanse sa fi ramaa insarcinata.

| Allexa17 a răspuns (pentru Fabian20):

Stai lin k nu a ramas straight face si app iti mai zic ceva nu intretsine relatsii sexuale cand iubitha ta ia antibiotice poate ramane imd insarcinata:d. Bafta:X

| OMGLOL a răspuns:

Nu este prea singur...dar poate sa ramana insarcinat chiar daca nu ai ejaculat in vagin...eu am cititvasta intr-o revista.

| Allexa17 a răspuns:

Da nu te-ai sters?straight face